DOLAR21,9248% 1.57
EURO23,6099% 1.53
STERLIN27,5822% 1.3
FRANG24,1832% 1.59
ALTIN1.383,51% 1,63
BITCOIN27.210,485.546

KİM SAHİPSİZ DEĞİL?

Yayınlanma Tarihi :
KİM SAHİPSİZ DEĞİL?

ORHANCHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, bugünlerde yerlerinin istimlak edilerek Alihocalı Köyü’ne taşınacakları konuşulan ancak bu konuda yaşanan belirsizlikler nedeniyle kafalarında onlarca soru işareti bulunan Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya geldi. Orhan Bayram, sanayicilere “Yalnız ve sahipsiz değilsiniz. Şimdi de, seçimi kazandığım takdirde de her zaman yanındayım. Sizleri rantçılara ezdirmeyeceğiz” mesajını verdi.

Orhan Bayram, siteye girişinde davul-zurnalı bir coşkuyla karşılandı. Yıllardır yaptıkları üretimle Adana sanayisini ayakta tutan, dökümcü, tornacı, kaynakçıların ağırlıkta olduğu esnafın örgütlendiği Madeni Sanatkarlar ,Tornacılar ve Kaynakçılar Odası’nı ziyaret eden Orhan Bayram, öncelikle Oda Başkanı  AbdülselamMortepe’den sorunları hakkında bilgi aldı. Mortepe’nin ve toplantıya katılan esnafın Sanayi Sitesi’nin Alihocalı Köyü’ne taşınması konusundaki endişelerini dinleyen  CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Bayram şöyle konuştu:

“Sanayiciler daha modern bir ortama taşınabilir. Bunda sorun yok. Ancak buradaki esnafın mağdur edilmemesi gerekir. Sizlerin şu anki yeri çok değerli. Çünkü Sanayi Sitesi’nin şu an bulunduğu yer gelecekte planlı, manzaralı, yüksek katlı binaların yapımına uygun bir bölge. Bunu kimse ucuza kapatmaya çalışmasın. Sizlerin mağdur olmasına izin vermeyeceğiz. Sanayiciler olarak yalnız değilsiniz. Bütün halkımızın olduğu gibi sizlerin de arkasında, yanında biz varız” dedi. Orhan Bayram’ı can kulağıyla dinleyen ve projelerini çok inandırıcı bulan sanayi sitesi esnafı CHP’nin Yüreğir’deki bu genç ve dinamik adayını karşıladıkları gibi alkışlarla uğurladı.

YORUM YAP