DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KİM KAZANSIN!

Yayınlanma Tarihi :

İster iktidar yanlısı olun, ister müzmin bir muhalif duruşunuz olsun. Son yaşanan gelişmeleri ve özellikle ‘Twitter’ yasağını düşününce, kabul etmek gerekir ki memlekette işler iyi gitmiyor. Size 17 Aralık operasyonlarından sonra insanların nasıl demoralize olduğunu mu anlatayım, yoksa piyasalardaki nakit akışının durmasını mı? Bunlara değinmeyip her akşam televizyon başına geçince, ‘Hay Allah, ne olacak bu memleketin hali?’ diye dertlenenleri ve yalnızca gelecek adına endişelenenleri anlatsam da yararı yok. Maalesef, gümbür gümbür bir acı sona doğru gidiyoruz. Ve yine üzülerek söyleyelim ki, buna şimdilik bir çare de görünmüyor.
ÇOK AZ BİR SÜRE KALDI
 İşte tam bu koşullar içerisinde bir seçime gidiyoruz. Bu yerel seçimler, memleketin geleceği açısından çok ama çok önemli. Türkiye’nin genel gidişatının, Adana seçimlerini etkilemeyeceğini söylemek mümkün değil elbette. Ama ne kadar etkileyecek? En önemlisi de nasıl bir sonuç doğuracak. Seçime şunun surasında 1 hafta kaldı. Siyasette ve gündemde 1 saatin bile önemini bilenler, 1 haftanın oldukça uzun bir süre olacağını da gayet iyi biliyor. Yine herkes bu son haftanın, son virajın yarışın sonuçlarına direkt etki edeceğinden emin.

ADAYLAR TEDİRGİN
Bu sütunlardan, seçimi alması muhtemel Ak Parti, CHP ve MHP gibi 3 partinin adaylarına ve alternatif bir çıkış sunma gayreti gösteren, çalışmalarıyla işi sıkı tuttuğu gözlenen HDP-BDP hattına, çok kez ‘projelerinizi açıklayın kardeşim’ demiştik. Beğenip beğenmemek size kalmış elbette ama tüm partilerin adayları o veya bu biçimde projelerini açıkladı. Soyut söylemlerin dışında gerçekçi bulduğumuz çok tatmin edici projelerden söz etmek mümkün değil ama o başka bir yazının konusu. Yani, böylesine çarpıcı bir süreçten geçerken partilerin adayları da maalesef gözünü kulağını Ankara’nın karanlık, taşlı ve alengirli yollarından gelecek haberlere bağlamış durumda.

KURTULUŞ, ADANA’DAN BAŞLASIN
Oysa, Adana’nın kaybedecek tek bir saniyesi bile yok. Adayların, olup bitenlere kulak tıkamasını istemeyiz elbette ancak yurttaşla birebir kontak kurup, ‘Kardeşim bu Adana bizim, memleketimiz için şimdi daha çok birlik olma vakti’ demelerini beklemek de en doğal hakkımız. Bir çıkış yolu aranıyorsa bu yol önemlidir. Zira, Türkiye’nin işgalden kurtuluş mücadesinde 01 plakalı kentimizin önemi çok büyüktür. Belki kurtuluş yine Adana’dan başlayacaktır.
Ne olursa olsun kazanan memleket olsun…
En iyi haftalar sizlerle olsun…

SATIR ARASI – M.ÖMER ÜNEY
omeruney01@gmail.com

YORUM YAP