Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

KILIÇDAROĞLU: ‘HERKES 1 KİŞİ İKNA ETSİN’

Yayınlanma Tarihi :
KILIÇDAROĞLU: ‘HERKES 1 KİŞİ İKNA ETSİN’

kilicdaroglu4CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerin sıradan bir seçim olmadığının altını çizerek, “Sandığa giderken Türkiye’nin sorunlarını hangi parti çözer bunu düşünün. AKP’nin memleketi hangi hale getirdiği belli, MHP her şeye hayır diyor, HDP zaten denklemin dışında, geriye bir parti kalıyor o da CHP halkın partisi. Sandığa giderken CHP’ye oy vermemiş bir kişi ikna edeceksiniz” dedi.

SONER KAN

ADANA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sandığa giderken Türkiye’nin sorunlarını hangi partinin çözeceğinin çok iyi düşünülmesi gerektiğini belirterek, “AKP’nin memleketi hangi hale getirdiği belli, MHP her şeye hayır diyor, HDP zaten denklemin dışında, geriye bir parti kalıyor o da CHP halkın partisi. Sandığa giderken CHP’ye oy vermemiş bir kişi ikna edeceksiniz” dedi.

MİTİNG VE MÜZİK YAYINI YOK

Daha önce 17 Ekim’de Adana’da miting düzenleneceği açıklanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Ankara’daki ‘canlı bombalı’ terör saldırısı nedeniyle bu mitingini de iptal etti. Kılıçdaroğlu, miting yapmak yerine tüm gününü Adana’ya ayırdı, ilçe ilçe gezerek halkla buluştu. Kılıçdaroğlu’nun konvoy ve açık hava toplantılarında Ankara’daki kanlı saldırı nedeniyle müzik yayını yapılmadı.

SEÇİM VAATLERİNİ ANLATTI

Sabah erken saatlerde hava yoluyla Adana’ya gelen Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Havalimanı’nda kalabalık bir partili grubunca karşılandı. Kılıçdaroğlu daha sonra karayoluyla Ceyhan ilçesine geçerek, burada vatandaşlarla buluştu, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalığa hitap etti. Konuşmasında hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, seçim vaatlerini de dile getirdi, 1 Kasım seçimlerinde partisine oy istedi.

kilicdaroglu3OYUNU CHP’YE VERECEKSİN

1 Kasım’da yapılacak olan seçimlerin sıradan bir seçim olmadığının altını çizen Kılıçdaroğlu, “Hepimizin kaygısı var, bu seçimler sıradan seçimler değil, diğer seçimler gibi değil. Sen bu ülkede huzur mu istiyorsun, işsizlik olmasın mı istiyorsun, bu ülkede analar ağlamasın mı istiyorsun terör olmasın mı istiyorsun sen bu ülkede taşeron işçilik olmasın mı istiyorsun. O zaman bu işin bir tek yolu var sandığa gideceğiz ve CHP’ye oy vereceksin” dedi.

YAŞANACAK BİR TÜRKİYE

Kılıçdaroğlu, “Şikayet ediyoruz elbette edeceğiz, derdimiz var elbette dile getireceğiz. Bu ülkeye borcumuz var. Gençlere, kadınlara, emekliye borcumuz var bu ülkede yaşayan toplumun her kesimine borcumuz var. Borçlarımızı yerine getirmek istiyoruz daha güzel ve yaşanacak bir Türkiye için çaba harcıyoruz, sizden destek ve yetki istiyoruz” ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu üzerinden hükümete de yüklendi.

MAZOTU 1.8 TL’DEN VERECEĞİM

Tarım alanında yaşanan sıkıntılara da dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Çiftçi perişan, emeği var alın teri var. Ektiği ürünün karşılığını alamıyor. Çiftçi dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor. Benzin istasyonları vergi dairesine dönüşmüş durumdu. 7 Haziran’da çiftçiye mazotu 1.5 liradan vereceğim diyordum. Bunların iktidarında doları tut tutabilirsen. Şimdi sözüm söz 1 lira 80 kuruştan vereceğim” ifadesini kullandı.

kilicdaroglu2İŞSİZLİĞİ BİTİRECEĞİM

Kadın ve gençlere de seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti; “Çocuklarınızı nasıl sevdiğinizi biliyorum aynı sevginizin vatan sevgisi olduğunu da biliyorum. Gençlerimiz okuyor, üniversite okuyorlar sonunda işsizlik dedikleri bir bela ile karşı karşıya geliyorlar. İşsizliği çözmemiz lazım. Gencecik çocuklarımız kahvehane köşelerinde oturuyorlar, annelerinden babalarından harçlık alıyorlar. Söz veriyorum işsizliği bitireceğim.”

HDP ZATEN DENKLEMİN DIŞINDA

Kılıçdaroğlu, “Sandığa giderken Türkiye’nin sorunlarını hangi parti çözer bunu düşünün. AKP’nin memleketi hangi hale getirdiği belli, MHP her şeye hayır diyor, HDP zaten denklemin dışında, geriye bir parti kalıyor o da CHP halkın partisi. Sandığa giderken CHP’ye oy vermemiş bir kişi ikna edeceksiniz. ‘Geçen seçimlerde gelmedin ya da başka bir partiye oy verdin gel şimdi omuz omuza sandığa gidelim ve CHP’ye oy verelim’ diye ikna edeceksiniz. Hepinizi seviyorum, inanıyorum ve güveniyorum” dedi.

kilicdarogluAK PARTİLİ ADAYLA SOHBET

Açık hava toplantısının ardından Kılıçdaroğlu, ilçede esnaf ziyareti yaparken, bölgede seçim çalışmalarında bulunan AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile de karşılaşıp, kendisiyle bir süre ayaküstü sohbet etti. Kılıçdaroğlu, Ceyhan ilçesindeki temaslarının ardından yine karayoluyla Kozan ve İmamoğlu ilçelerine geçerek, burada vatandaşlarla bir araya geldi, esnaf ziyaretlerinde bulunup, sorun ve sıkıntıları dinledi.

YORUM YAP