Gündem Adana

KENTSEL DÖNÜŞÜM YERİNDE GÜZEL

KENTSEL DÖNÜŞÜM YERİNDE GÜZEL
10 Mart 2014 - 7:10

UUUUUCHP Seyhan Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı ve Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, mahalle kültürünün geleceğe taşınması gerektiğini söyledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediyesi 1. Sıra Meclis Üyesi Adayı ve Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, “Kentsel dönüşüm yerindeyse güzeldir” dedi. Kentsel dönüşüm yapılırken mahalle kültürünün kaybedilmemesi ve bu kültürün geleceğe taşınması gerektiğini dile getiren Çetinkaya, “Seyhan Belediyesi bünyesinde mahalle kültürünü geleceğe taşımak için mahalle merkezleri kurulmasına aracılık edeceğiz. Bu mahalle merkezlerinde mahalle meclisleri, aşevi, taziye yeri, eğitim için kurs merkezi, kreş, sağlık birimi ve çocuk oyun alanı yer alması için projeler geliştireceğiz” dedi.
NASIL BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM?
Seyhan Belediye Başkanlığı’nı kazanacağına inandığı Zeydan Karalar’la birlikte kentsel dönüşüm için öncelikli olan yerleri belirleyeceklerini dile getiren Şehir Plancısı Ulaş Çetinkaya, “Üretilecek kentsel değeri o bölgedeki insanlarla ve tüm Seyhanlılar’la paylaşılmasını sağlayacağız. Kentimizde açık ve yeşil alan sıkıntısı had safhadayken portakal bahçelerine kentsel dönüşüm uygulaması yapmayacağız. Seyhanlı’nın mülkiyet hakkını hatta sadece mülk sahiplerinin değil kiracıların da hakkını gözeterek herkesin mutabık olduğu bir dönüşüm uygulanması için katkıda bulunacağız” diye konuştu.
Seyhan Belediyesi’nin geleceğe taşınması için birçok proje geliştirdiklerini belirten Ulaş Çetinkaya, süreç içerisinde bu projeleri birer birer Seyhanlılar’la paylaşacaklarını vurguladı.
CHP ADANA’DA ÖNDE
CHP’nin yerel seçimlerde Adana genelinde başarılı sonuçlar alacağını kaydeden Ulaş Çetinkaya, CHP’nin son anketlere göre en yakın rakiplerinden Seyhan’da 5 puan, Büyükşehir’de ise 3 puan önde olduğunu sözlerine ekledi.