Gündem Adana

KENT PROTOKOLÜ ADLİ YIL RESEPSİYONUNDA BİR ARAYA GELDİ

KENT PROTOKOLÜ ADLİ YIL RESEPSİYONUNDA BİR ARAYA GELDİ
05 Eylül 2018 - 0:01

ayhanbarutadliyil (1)2018-2019 dönemi Adli Yıl Resepsiyonu Adana Barosu, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Adalet Komisyonu Başkanlığı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Başkanlığı ve Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığının ortak ev sahipliğinde Adana Barosu Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Baro tesislerindeki resepsiyonda Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve yönetim kurulu üyeleri davetlileri karşıladı.

Kokteyle, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Omer Faruk Yurdagül, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakan Kuzu ve Başsavcısı Sabri Beytorun, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Ceza Dairesi Başkanı Fetiye Hakgeçirmez Çolak, CHP Adana milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ve Ayhan Barut, MHP İl Başkanı Bünyamin Avcı, CHP İl Başkanı Emrah Kozay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar çok sayıda yargı mensubu ve avukat ve stajyer avukatlar katıldı.

adliyil (2)Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 2018-2019 Adli Yılının meslektaşlarına, yargı camiasına başarı ve mutluluk getirmesini dileyerek “Temel hak ve özgürlüklerin korunması ve güvence altına alınmasını öngören hukuk devletinin en önemli kurumlarından birisi “adil yargılanma” hakkıdır. Yargı, haksızlığa uğramış mağdur edilmiş insanların en önemli limanıdır. Bu limana olan inancın devam ettirilmesi ise hukukçulara düşen en önemli görevdir.Bizler, her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Adaletin güçlü olduğu yerde devlet de insan da güçlüdür. Adaletin temeli savunmadır. Bunu sağlayan da savunma makamını teşkil eden avukatlardır.

Tüm konuklarımızın bizlerle birlikte bu mutlu geceye katılımından dolayı onur duymaktayız. Baromuz, Cumhuriyet devrimleriyle yaşıt, bu devrimin biri ürünüdür. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre laik, sosyal, demokratik, hukuk devletidir.

İddia, karar ve savunma mekanizmaları işbirliği içerisinde ve hukuk devletine hizmet edebilme düşüncesiyle fikri alışverişini ve eylemsel birlikteliğini sergilemek zorundadır.
Yeni adli yılın ülkemiz ve yurttaşlarımız için hayırlı olmasını diliyor hukuki güvenliğe, hızlı, adil, bağımsız ve tarafsız bir yargıya vesile olmasını temenni ediyoruz.
Adaletin tesisi için fedakarca görev yapan yargının asli kurucu unsuru olan değerli meslektaşlarım başta olmak üzere hakim ve savcılarımız ile tüm yargı çalışanlarına görevlerinde başarılar diliyor, görevi başında ve görevinden ötürü şehit olan tüm meslektaşlarımızı, yargı mensuplarımızı rahmetle yad ediyoruz.

Adli yıl açılış kokteyli daha sonra Grup Mega tarafından seslendirilen şarkı ve müzik eşliğinde devam etti.