Ankara Escortları

DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

“KENT KÜLTÜRÜ BETON YIĞINI DEMEK DEĞİLDİR”

Yayınlanma Tarihi :
“KENT KÜLTÜRÜ BETON YIĞINI DEMEK DEĞİLDİR”

ayhan barutCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, Çukurova’da yeni yetenekli gençler yetişmesine öncülük edeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, Çukurova’da sosyal yaşam alanları, kültürel faaliyetler ve spor tesislerine büyük önem vereceklerini söyledi.

Çukurova’da göreve gelir gelmez halkın refah ve mutluluğunu yakından ilgilendiren projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Ayhan Barut, Çukurovalılar’la birlikte yönetimi hedeflediğini kaydetti.

“ÇUKUROVALI SIKINTI ÇEKİYOR”

Çukurova’da imar ve inşaat yoğunluğunun çok fazla olmasına karşın halkın sosyokültürel ve spor aktivitelerini gerçekleştirme konusunda oldukça sıkıntı çektiğini dile getiren Ayhan Barut, ‘’Çukurova’da bir çok barınma alanı bulunmasına rağmen toplu yerleşim yerlerinde insanların hobilerini ve sosyal yaşamını destekleyici aktivite alanları yer almıyor. Kent kültürü demek sadece başını sokacak bir ev anlamına gelmez” dedi.

İnsanı bütünüyle kapsayacak, toplumsal belediyeciliği esas alan, kent kültürünü tüm donanımlarıyla içinde barındıran bir yapıya ihtiyaç olduğunu söyleyen Ayhan Barut, “Çukurova’dan geçmişte birçok sporcu yetişmişken maalesef günümüzde sportif, kültürel ve sanatsal anlamda yeni nesillerin yetiştiğine tanık olamıyoruz. Bunun başlıca sebebi çocukların ve gençlerin ilgileri dahilinde yönelebilecekleri spor alanlarının planlanmamasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda sinema, tiyatro ve kültür sanat merkezlerinin yetersizliği de bu alanda yeni gençlerimizin yetişmesine engel oluyor” diye konuştu.

“ORTAYA İRADE KOYACAĞIZ”

Çukurova’daki arsaları sadece kat usulü imara açmanın, verimli tarım arazilerini beton yığınlarına çevirmenin kimseye bir faydası olmayacağını ifade eden Ayhan Barut, şunları söyledi:

“Çukurova’da öncelikli olarak bütüncül bir yaklaşım sergileyerek plan ve programları ortaya koymak gerekiyor. Toplumun tamamını kapsayan şehir planı ile ilçemizin gelecek 50 yılında görülebilecek sorunların çözümünü içeren bir proje hazırlayacağız. Bu şehir planı dahilinde her mahalleye bir kompleks yapı ile sosyal yaşam alanları kurmak istiyoruz. Çukurova’da gerçek bir irade ve akılcı yöntemlerle sorunların çözümüne talibiz.  İnanıyorum ki Çukurovalı hemşehrilerim de iradelerini ortaya koyarak Çukurova’yı modernize etmemize destek verecektir.”

Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, aday olması halinde gerçekleştirecekleri projeleri somutlaştırarak kamuoyuna ve basın mensuplarına sunacaklarını sözlerine ekledi.

YORUM YAP