Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

KENDİSİ DEĞİL KENTLİSİ İÇİN…

Yayınlanma Tarihi :
KENDİSİ DEĞİL KENTLİSİ İÇİN…

elif_dogan_turkmenCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Kendisi için değil kentlisi için yola çıkan bir aday adayıyım” dedi.
TMMOB Kimya Mühendisleri Odası (KMO) Güney Bölge Şube Başkanı Ali Çelik ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret eden Av. Türkmen, “ABD’yi yeniden keşfetmeye gerek yok. Tüm dünya kentlerinde belediyecilik kriterleri var. Gündem 21, kalkınma ve çevre arasında denge kurulmasını hedefleyen ‘sürdürülebilir gelişme’ kavramının yaşama geçirilmesine yönelik, küresel uzlaşmanın ve politik taahhütlerin en üst düzeydeki ifadesi olan bir eylem planıdır. 1992 Rio Yeryüzü Zirvesi’nin temel çıkış noktası olan ve BM üyesi ülkelerce kabul edilen eylem planı tüm belediyelere büyük kolaylıklar sunuyor. Önemli olan bu eylem planına göre davranmak ve Gündem 21 çerçevesinde kalfiye personeli belediye bünyesinde çalıştırabilmektir. Biz, dünyadaki belediyecilik modellerini esas alıyoruz” dedi.

Belediye başkanının ve ekibinin biraz akılcı olması durumunda sorunların üstesinden kolaylıkla gelinebileceğini ifade eden Av. Türkmen, şunları söyledi:

“Ben yaptım oldu mantığını reddediyoruz. Adana’da bazı yerlerde iki yakın caddeyi birbirine bağlayan geçiş yolu olmadığını görüyoruz. 21. yüzyılda çıkmaz sokağa sahip bir kentiz. Biz kendimize güveniyoruz ve Çukurova’yı uluslararası normlara göre yönetmek için yola çıktığımızı her fırsatta dile getiriyoruz. Makamında oturan bir belediye yönetimi anlayışından uzak duracağız. Halkın içinde yer alan, sorunları yerinde tespit eden bir yönetimimiz olacak. Çukurova’da birlikteliği toplu yaşamımıza yansıtmak durumundayız. Belediye başkanı sokaktaki ekonomik ve sosyal yaşamı yönlendirmek zorundadır.”
Ali Çelik, Kadın ve Kent Duyarlılığına Vurgu Yaptı

Ziyareti için Av. Türkmen’e teşekkür eden KMO Şube Başkanı Ali Çelik ise kadınların iş ve siyaset dünyasında örgütlenmelerinin önemini vurguladı. “Kadının olduğu her yerde düzen, intizam olur” diyen Çelik, Av. Elif Doğan Türkmen’in belediye başkanı olması durumunda Çukurova’nın farklı bir yapıya kavuşacağına inandığını söyledi.
Av. Türkmen gibi eğitimli ve kariyer sahibi kadınların belediye yönetimlerine aday olmasının gelecek için umut verdiğini kaydeden Çelik, “Bizler, Adana’da çağdaş şehircilik yapılması için mücadele ediyoruz. En basit örnekle kaldırım çalışmasının bir mühendislik işi olduğunu söylüyoruz. Adana’daki kaldırımlar standartlara uygun değil. Kentimizdeki tüm kaldırımların ortadan kaldırılması gerekiyor” dedi.
Kasım Gülek Köprüsü civarının büyük bir çöplüğü andırdığını dile getiren Çelik, “Belediye başkanları makamını ve aracını bırakıp cadde, mahalle ve sokakları gezmek zorundadır. Belediye başkanları sorunlara duyarlı davranmak zorunda. Belediye meclis üyeleri de eğitimli ve donanımlı kişilerden oluşmalı. Biz, hiçbir partinin adamı değiliz ancak vizyon, misyon ve kalitesiyle öne çıkan adayları destekleriz” şeklinde konuştu.
Av. Elif Doğan Türkmen, konuşmaların ardından oda bünyesinde ‘LPG Otogaz İstasyonları Sorumlu Müdürlük’ eğitimine katılan gençlerle de sohbet etti. Ziyarette Şube 2. Başkanı İsa Ünlükurt, Sayman Üye Gökhan Acımış, Yönetim Kurulu Üyeleri Galip Çığşar, Zeynep Karcı ve TMMOB Denetim Kurulu Üyesi Ramazan Tümen de yer aldı.

YORUM YAP