DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

KEKLİK GİBİ AVLANAN KİM?

Yayınlanma Tarihi :
KEKLİK GİBİ AVLANAN KİM?

gursel tekinCHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Suriye helikopterinin düşürülmesini Adana’da değerlendirdi. Gürsel Tekin, “Maalesef bu yanlış dış politikadan dolayı Türkiye tekleşince, ‘onurlu teklik’ diye bazı gazeteler haber yaptı. Onurlu teklikten sonra Rusya’da keklik gibi avlandılar” dedi.

Eylül’de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Adana’da yaplacak ‘Barış Mitingi’ öncesinde partililerle buluşan Tekin, mitinge katılım çağrısı yaptı. Tekin’in yanında İl Başkanı Orhan Sümer, Adana Milletvekili Ali Demirçalı ve Turgay Develi ile çok sayıda Parti Meclis Üyesi yer aldı. Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulduğunu anımsatan Gürsel Tekin, savaşın acımasız yüzünü herkesin bildiğini söyledi.

Hatay sınırında Suriye helikopterinin Türk savaş uçaklarınca düşürülmesiyle ilgili soruya yanıt veren Gürsel Tekin, “Maalesef bu yanlış dış politikadan dolayı Türkiye tekleşince, ‘onurlu teklik’ diye bazı gazeteler haber yaptı. Onurlu teklikten sonra Rusya’da keklik gibi avlandılar. Başbakan dahil olmak üzere G-20’deki, özellikle Suriye meselelerinin tamamında tecrit edildi, yalnız bırakıldı. Türkiye’ye geldiklerinde bu süreci fark ettiler. Doğru karardı, bu kararın 1.5 yıl önce CHP’nin ‘Arap Baharı’ toplantısında genel başkanımızın ifade etmiş olduğu noktaya Rusya’nın, Amerika’nın, egemen güçlerin gelmiş olması sevindiricidir” diye konuştu.
Önümüzdeki günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı belirtilen ‘Demokratikleşme Paketi’ ile ilgili de konuşan Tekin,

“Bugüne kadar sürekli isimler verildi, birinci paket, ikinci paket diye. Hukuk paketlenmez. Maalesef aslında bir hukuk ayıbıdır paket ayıbı. Bütün bu sürece baktığımızda adına ne diyor? Demokratikleşme paketi. Eğer bir paket yurttaşla paylaşılamıyorsa, kamuoyunda tartışılmıyorsa, sivil toplum örgütleri, üniversiteler, odalar tarafından müzakere edilmiyorsa, o demokratikleşme paketi değil, AKP’lileşme paketidir” dedi.

YORUM YAP