DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KATAR’IN MİLLİLERİ ADANA’DA ÇALIŞIYOR

Yayınlanma Tarihi :
KATAR’IN MİLLİLERİ ADANA’DA ÇALIŞIYOR

katarKatar Atletizm Milli Takımı Başantrenörü Tadjine Novreddine, Dünya ve Olimpiyat Oyunları için hava koşulları, tesisleri ve yemekleri mükemmel olan Adana’yı tercih ettiklerini söyledi.

Novreddine, Türkiye aşığı olduğunu, 1989-90 yıllarında 2 yıl Fenerbahçe formasıyla önemli dereceler elde ettiğini, daha sonraki yıllarda başta ülkesi Cezayir olmak üzere, Irak, Umman, Bahreyn ve şimdilerde de Katar Atletizm Milli takımını çalıştırdığını anlattı.

Katar Milli Takımı’nın Afrika ve Asya Oyunları’nda önemli derecelerinin bulunduğunun altını çizen Novreddine, atletizm için çalışma koşulları iyi olan Adana’yı çok beğendiklerini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye ve Fenerbahçe hayranıyım. Bu nedenle Türkiye benim ikinci vatanım. Sporculuk yaşamımda defalarca rekorlar kırdım ve milli formayı giydim. Daha sonra antrenör olarak başta kendi ülkem Cezayir olmak üzere Irak, Umman, Bahreyn ve şimdi de Katar takımını çalıştırıyorum. Dünya ve Olimpiyat Oyunları için hava koşulları, tesisleri ve yemekleri mükemmel olan Adana’yı tercih ediyoruz.   Adana’yı Türk Atletizmine büyük katkısı bulunduğuna inandığım Münir Yaraş sayesinde tanıdım. Daha önce Irak Milli takımıyla da Adana’da kamp yapmış ve çok memnun ayrılmıştık.  Ekonomik kaygımız yok. Dilediğimiz her ülkede kamp yapabiliriz. Tamamı Müslüman olan takımımızda ezan sesi bile sporcuların motivasyonu için önemli bir neden. Bize kucak açan ve mükemmel kamp yapmamızı sağlayan Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve ekibine şükran borçluyuz.”

-“15 GÜN KAMPIN ARDINDAN ÖNEMLİ MÜSABAKALARA KATILACAĞIZ”-

Adana’ya 6 genç sporcu ve Fizyoterapist Dmytro Doroshenko ile birlikte geldiklerini ve 15 gün kamp yapacaklarını ifade eden Novreddine, “Kaliteli sporculara sahibiz. Özellikle 400 metrede rekortmen atlet Muhammed Abbas, olimpiyat barajını şimdiden aşmış durumda. En yakın hedefte 11 Haziranda Asya Şampiyonası, 22-27 Temmuz tarihleri arasında Amerika’da, Kasım ayı içinde de Asya Oyunları’nda madalya kazanacağımıza inanıyorum. Ekip olarak Adana’da hazırlanmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Novreddine, 1988 Seul ve 1992 Bercelona Olimpiyat Oyunları’na sporcu olarak katıldığını ve iyi dereceler elde ettiğini, 2016 Brezilya, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na da antrenör olarak sporcu götüreceğine inandığını sözlerine ekledi.

YORUM YAP