DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARALAR’DAN BÜYÜK MİTİNG

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR’DAN BÜYÜK MİTİNG

karalarCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Şakirpaşa mitingi adeta gövde gösterisine dönüştü. Binlerce kişini katıldığı miting birliktelik görüntülerine sahne oldu.

MİTİNGE BİNLERCE KİŞİ KATILDI

5 Ocak tarihinde merkez seçim bürosunu 8 bin kişinin katılımı ile açan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Şakirpaşa Mahallesi’nde miting düzenledi. Perşembe pazarında düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı miting adeta gövde gösterisine dönüştü. Mitinge CHP İl Başkanı Orhan Sümer, Seyhan ilçe Başkanı Reşit Karakuş, Seyhan Belediye Başkan Aday Adayları Ahmet Adıgüzel ve İbrahim Özdiş’te katıldı. Bu tablo CHP’de birliktelik görüntülerini pekiştirdi.

KARAKUŞ: KARALAR’I BAŞKAN SEÇİN

Kendisini de Şakirpaşa Mahallesi’nde oturduğunu söyleyen CHP Seyhan ilçe Başkanı Reşit Karakuş, bu mahallede oturan çocukların arkadaşlarına ‘Şakirpaşa’da oturuyorum’ demekten utandığını söyledi. Karakuş yaptığı konuşmada, “Ben bu mahallenin evladıyım. Bende bu mahallede oturuyorum. Benim çocuklarım da sizin çocuklarınız gibi ‘Bu mahallede oturuyorum’ demeye utanıyor. Bu mahallede oturan çocukların diğer mahallede oturanlardan ne farkı var. Bizim Reşatbey’den, Kurtuluş’tan ne farkımız var.  Sizler ve bizler ‘Şakirpaşa’da oturuyorum’ demekten utanmamak için Zeydan Karalar’ı başkan seçin. Her oyu gönül rahatlığıyla verin. Verdiğiniz her oyun hesabını ben veririm, yeter ki Zeydan Karalar’ı seçin” ifadelerini kullandı.

HER ZAMANKİNDEN FAZLA BİRLİKTELİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Zamanın ayrışma değil birleşme zamanı olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, birlikteliği sağlayıp Adana’nın makus talihini yeneceklerini söyledi.  Karalar konuşmasında, Şakirpaşa’da bu kadar kadın bu kadar erkek binlerce insan buraya toplanmış. Kardeşlerime teşekkür ederim. Şakirpaşalıları kutluyorum, Ovalıları kutluyorum, Onurluları, Uçaklıları kutluyorum. Şimdi sizlere önemli müjdeler vereceğim. Toplumuı her kesimin kucakladık. Toplumun her kesimi bizimle birlikte, Seyhan’ın tüm mahalleri bizimle birlikte… Bir olduk birlik olduk. Vatandaş ‘Artık yeter’ diyor. CHP iktidara geliyor.  “İbrahim Özdiş yanımda. Ahmet Adıgüzel yanımda diğer kardeşlerimiz yanımızda. 16 arkadaşla yarıştık, 15 ile birlikteyiz. Şimdiye kadar hiç olmadığı kadar birlikteyiz… Zaten hiç olmadığı kadar birlikte olmalıyız… Bu memleket bizim, bu memleketi seviyoruz. Bizler bu memlekette yaşamayı da seviyoruz. Bu güzelim Adana sanayisi olan… Fabrikası olan Adana…  Şimdi gitti o Adana işi, aşı olamayan, kadınımın, gencimin yüzü gülmeyen bir Adana var. Bu gidişi durdurup Adana’nın makus talihini değiştirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

KARALAR: SORUNLARINI TEK TEK ÇÖZECEĞİ

Şakirpaşa Mahallesi’nin tarihe tanıklık etmiş önemli bir mahalle olduğunu belirten Zeydan Karalar, Şakirpaşalıların önce yerelde ardından ise genel seçimlerde tarih yazacağını söyledi. Karalar yaptığı konuşmada, “ Şakirpaşa çok önemli bir mahalle… Kurtuluş savaşının en büyük tanığı, Şakirpaşa konağıdır. Kurtuluş savaşı destanı bu mahallede Şakirpaşa’da yazılmıştır.  Şimdi de Seyhan Belediyesi’nin tarihini, Büyükşehir Belediyesi’nin tarihini yazıyorsunuz. Halkın belediyesinin tarihini yazıyorsunuz.  Ve inanıyorum ki 1 yıl sonra halkın iktidarının tarihini yazacaksınız. Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacaksınız. Halk iktidarının liderini 1 yıl sonra Başbakan yapacaksınız. Bizler hem belediyeleri hem hükümeti alarak Şakirpaşalıların sorunlarını tek tek çözeceğiz. Biz severek isteyerek onur duyarak oturduğumuz mahaller oluşturacağız. Şakirpaşa’nın 25 yıllık imar problemini  biz çözeceğiz, temizlik sorununu da  de biz çözeceğiz,  sinek problemini de biz çözeceğiz, çocuk parkını da biz çözeceğiz ve çok amaçlı kültür merkezlerini de biz yapacağız. Adana çok sıcak bir şehir, yazın bunalıyoruz. Ekonomik durumu biraz iyi olanlar yaylaya denize gidiyor. Ekonomik durumu iyi olmayan çocuklar kanallara gidiyor. Ama torunumuz, çocuklarımız kanallarda boğuluyor. Bayanlarımızın da spor yapacağı, havuzu içinde çok amaçlı spor tesisleri kuracağız. “ ifadelerini kullandı.

YORUM YAP