DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

KARALAR’A TELLİDERE’DE BÜYÜK İLGİ

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR’A TELLİDERE’DE BÜYÜK İLGİ

zeydan_karalar_tellidereCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Tellidere Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışı adeta mitinge dönüştü. Açılış töreninde konuşan Karalar Tellidere Mahallesi sakinlerine çok amaçlı bir kültür merkezi sözü verdi.

Kurbanlar Karalar İçin Kesildi

Seyhan’da örgütlenme çalışmalarına aralıksız devam eden ve 43’ünçü seçim bürosunu Tellidere Mahallesi’ne açan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar mahallelilerin yoğun ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılandı. Büronun bulunduğu bölge adeta miting alanına dönerken, vatandaşlar Zeydan Karalar’ın alana gelmesi ile birlikte kurbanlar kesti. Mahalle halkı uzun süre ‘Başkan Zeydan Karalar ve işte meydan işte Zeydan’ sloganı attı.

“Seçimlerde Destan Yazacağız”

Tellidere Mahallesi sakinlerinin ağırlıklı olarak Karaisalılardan oluştuğuna dikkat çeken Zeydan Karalar, açılışa katılan ve adeta miting ortamına dönüştüren vatandaşlara teşekkür etti.  Karalar yaptığı açıklamada, ”Biliyorsunuz bu bölge ağırlıklı olarak Karaisalılı vatandaşlarımız ikamet ettiği bir mahalle. Bugün burada bir açılış yapalım dedik, bu açılış törenini mitinge dönüştürdünüz. Ben boş yere Karaisalıları, Tellidere Mahallesi sakinlerini sevmemişim. Sebepsiz yere kardeş gibi olmamışım. Karaisalı halkı zaten tarihte de önemli olmuş. Kurtuluş mücadelesin de önemli yerleri vardır. Düşmanın Karaisalı’yı işgal etmeye gücü dahi yetmemiş. Milli mücadelede aslan gibi mücadele etmiş. Biz, sizlerle, kardeşlerimle, ablalarımla yeniden kurtuluş savaşı başlatıyoruz. Merkez seçim büromuzu 5 Ocak tarihide açtık. Açılışa binlerce vatandaşımız geldi, bizleri yalnız bırakmadı. Hep beraber seçim startını verdik.  5 Ocak’ın anlamı şudur; Mustafa Kemal Atatürk, 15 Mart 1923 günü, kurtuluş savaşından hemen sonra, ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette bu güzel Adana’da vücut bulmuştur’ diyor. Yani kurtuluş mücadelesinin başlangıcı Adana’dır diyor. 5 Ocak 2014’te Seyhan’ın kurutuluşu olacak.  Ardından Adana, ardından ise Türkiye’nin kurtuluşunun başlangıcı olacak. İnşallah önce 30 Mart’ta yerelde ardından ise genelde halkın iktidarını kuracağız” şeklinde konuştu.

Mahalle Halkının Sorunları

Adana’nın başta ekonomi olmak üzere birçok alanda gerilediğine dikkat çeken Zeydan Karalar, bir dönem Türkiye’nin her alanda lokomotifi olan Adana’nın bu durumu hak etmediğini söyledi. Karalar, “Adana çok sevdiğimiz ve yaşamak istediğimiz bir kent. Ama Adana’yı kötü duruma getirdiler. Başta ekonomi olmak üzere her şey kötü gidiyor. İşsizlik almış başını gitmiş.  Türkiye’nin birçok ilinden insanlar buraya iş bulmaya, aş bulmaya gelirdi. Adana herkese iş verirdi, aş verirdi. Ancak gelinen noktada Adana işsizlikte birinci sırada. Gayri safi milli hasılada kişi başı milli geliri bir dönem İstanbul’dan sonra 2’nci sırada olan Adana bugün geldiği noktayı hak etmiyor. İşsizlik artı, fukaralık arttı. Esnaf, çiftçi zor durumda… Bin bir zorlukla, güçlükle üretilen zeytinizi, biberlerinizi satarken ne zorluklar çektiğinizi görüyoruz. Bizler sorunları biliyoruz, bizler çözüm yollarınızı biliyoruz. Bizler göreve gelince sorunlarınızı çözeceğiz. Belediyeler insanların yaşamını doğumdan ölüme kadar kolaylaştırmakla mükellef müesseslerdir. Bizler sizlerin yaşamlarını kolaylaştıracağız.” İfadelerini kullandı.

Karalar’dan Telliderelilere Müjde

Tellidere sakinlerinin sorunlarını ve isteklerini de dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, bölge halkına çok amaçlı kullanılabilecek bir kültür merkezi sözü verdi. Karalar yaptığı açıklamada, “Mahalle halkıyla yani, sizlerle konuştuk. Önemli bir sorun olarak düğünlerinizi yapabileceğiniz kapalı bir alan istediniz. Aslında biz sizlere burada şunun sözünü vermek istiyoruz. Biz buraya çok amaçlı kullanabileceğiniz bir kültür merkezi yapmayı planlıyoruz.  Buda burada yaşayan insanlar müjdemiz olsun” şeklinde konuştu.

Tellidere Tercihini CHP’den Yana Kullanacak

Her insanın seçimlerde farklı siyasi partilere oy verebileceğinin altını çizsen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, hizmet noktasında çalışmayan, halktan uzak olan yöneticilerin değişmesi gerektiğini söyledi. Bu değişimin yerinin de demokrasilerde sandık olduğunu belirten Karalar” Her insanın bir siyasi görüşü vardır. Daha önceki seçimlerde farklı farklı siyasi partilere oy vermiş olabiliriz. Farklı düşüncelerimiz olmuş olabilir ancak hizmet alamıyorsak ortak hareket edilmesi lazım. Eğer bir yöneticiyi veya belediye başkanının hizmet etmediğini düşünüyorsak değiştirmemiz lazım. Bu değişim işleminin yeri de demokrasilerde sandıktır. Sandığa gideceğiz ve belediye başkanını değiştireceğiz. Ben inanıyorum ki Tellidereliler tercihini Cumhuriyet Halk Partisi’nden yana kullanacak.” Dedi.

YORUM YAP