Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.955,63-0.105

KARALAR MAKİNA MÜHENDİSLERİYLE…

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR MAKİNA MÜHENDİSLERİYLE…

zeydan_karalar_mmoCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesinin istişare toplantısına katıldı.

Oda’nın En Genç Başkanı Olmuştu

Henüz 23 yaşındayken Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı olarak Türkiye’nin en genç oda başkanı unvanını elde eden, Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar 1981 yılında başkanlığını yaptığı odayı ziyaret etti.

TMMOB’a bağılı Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin düzenlediği istişare toplantısına katılan CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar 1981 yılında başkanlığını yaptığı Oda’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Karalar yaptığı açıklamada bir teknik insanın bir şehri yönetmesinin sonucunun güzel olacağını söyledi. Karalar ”Belediye başkanı olduğumuz zaman odaların bilgi birikiminden faydalanacak bir arkadaşınızım. Sadece Seyhan’ın değil Türkiye’nin sorunlarının ağırlaştığı nerdeyse çözümün çok çok zorlaştığı günlerdeyiz. Bizler mühendisiz; çalışırız, üretiriz. İlk toplantımı İl Koordinasyon Kurulu (İKK) ile yaptım, gerçekten çok duygulandım. Ben 1981 yılında bu odanın başkanlığını yaptım. O dönem Türkiye’nin en genç oda başkanıydım. O anlamda sizlerin içinden bir insan olduğumu gururla söylemek isterim” dedi.

Karalar’dan AKP İktidarına Eleştiri

AKP İktidarını eleştiren Seyhan Belediye Başkan Adayı Karalar toplumun dinamiklerinin bu iktidardan kurtulmak için yoğun çaba göstermesi gerektiğini söyledi. Karalar “Bizim gibi insanlar ülkeyi, şehri yönettiğinde neler yaptığını, yapacağını hep birlikte göstermek istiyorum. Her zaman söylediğim gibi AKP iktidarının ülkeyi nereye götürdüğünü biliyoruz. Biran önce bu iktidarın gitmesi gerekiyor. Gençler ve toplumun dinamikleriyle birlikte olağan üstü çaba göstermeliyiz. Daha çok toplumsal mücadeleye vakit ayırmamız gerekiyor. “ ifadelerini kullandı.

“Makine Mühendisi Zeydan Karalar Başkan Olacak”

Kendisinin Makine Mühendisi olduğunu belirten Zeydan Karalar “Makine Mühendisi Zeydan Karalar başkan olacak” dedi. Karalar’ın bu sözleri üzerine salonda alkış sesleri yükseldi.  Seyhan’ı alacaklarından şüphesi olmadığını belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Seyhan ile birlikte en büyük amaçlarının Büyükşehir Belediyesi’ni de CHP’li yapmak olduğunu söyledi.

Kentin giderek kötüye gittiğini belirten Karalar, TMMOB ile birlikte şehri ileri noktaya taşımayı planladıklarını belirtti. Karalar sözlerini şöyle sürdürdü: “Adana, tarihi 8 bin yıla dayanan düne kadar 4. Büyük kentti. Ama gelir seviyesinde Türkiye 22’incisi. Her şey kötüye gidiyor. Bu kötü gidişi durdurup yavaş yavaş yukarı çıkartmamız gerekli. Bu anlamda belediye başkanı olduğumuzda TMMOB ile birlikte çalışıp Adana’yı, Seyhan’ı daha güzel yerlere taşıyacağız.”

YORUM YAP