Gündem Adana

KARAİSALI’YA HIRSIZLAR DADANDI

KARAİSALI’YA HIRSIZLAR DADANDI
16 Aralık 2016 - 9:45

karaisali-1Adana’nın merkez Karaisalı ilçesinde, motosiklet ve mobilet hırsızlığı yapan çete, ilçe jandarma ekiplerinin başarılı operasyonu ile yakalandı.

Edinilen bilgilere göre olay, 10 Aralık Cumartesi gecesi Adana’nın Karaisalı ilçesinde meydana geldi. Adana’dan Karaisalı’ya gelen 10 kişilik hırsızlık çetesi, Karaisalı’nın Çukur, Barakdağ, Gildirli, Merkez Boztahta, Kırıklı mahallelerinde ve Aladağ ilçesinde çaldıkları belirtilen motosiklet ve mobiletleri sakladıkları yerde, Karaisalı İlçe Jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

karaisali-2Motosiklet Sahibi Hırsızları Görerek Takip Etti

10 Aralık Cumartesi gecesi çaldıkları motosiklet ve mobilet ile kaçmaya çalışan hırsızlık çetesini fark ederek takip etmeye başlayan ve ismi açıklanmayan motosiklet sahiplerinden bir tanesi, ilçe jandarma ekiplerini aradı. Ekipler, hırsızlık çetesini Karaisalı’ya bağlı Ömerli mahallesinde motosiklet ve mobiletleri sakladıkları boş bir evin altında yakaladı. Toplam 10 kişinin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında 5 adet çalıntı motosiklet ele geçirildi. İfadeleri alınan şahıslar, daha sonra adliyeye sevk edildiler. Hırsızlık yapan yaşları 16 ile 26 yaş arasında değişen 10 kişiden, M.Ü. , S.Ü. , A.Ü. , M.A. , E.E. , Y.Ü. , Y.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, S.F. , M.B. , H.H.Ş. ise ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

marmaris tekne turu