Gündem Adana

KAN VER, HAYAT VER!

KAN VER, HAYAT VER!
12 Şubat 2014 - 12:52

kan (1)Halkın yoğun bulunduğu her yeri karış karış gezerek kan toplayan Türk Kızılay’ı Adana Şubesi, Optimum Outlet Adana Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde bağışçılarla buluştu. Alışveriş merkezinin önünde konuşlandırılan tam donanımlı tırda kan toplayan Türk Kızılay’ı büyük destek gördü.

İnsani görev;

Türk Kızılay’ı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, ihtiyaç duydukları her anda kapılarını kendilerine açan Optimum’a teşekkür ederek, ‘’Burayı tercih etmemizin sebebi halkın yoğun olarak bulunması.  Bize bahçesini tahsis eden, gerekli tüm desteği sağlayan Optimum, bölgenin ekonomisine katkı sunmanın yanı sıra insani bir görevi de yerine getiriyor. Tüm yetkililere teşekkür ediyoruz’’ dedi.

Tek kaynağı insan;

Tek kaynağının insan olması ve ihtiyaç duyulduğunda yerine kullanılabilecek bir yedeğinin olmaması kanın ve kan bağışlamanın önemini anlatıyor. Kan bağışında kan hücreleri yenileniyor, bu da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlıyor. Kan, aynı zamanda tek kaynağı insan olan çok değerli bir ilaç.

Kan vermek, kemik iliğinin yağlanmasını önleyip kan yapımı canlı tutuyor. Verilen kanın yerine anında vücuttan genç hücreler dolaşıma katıldığı için bağışçı daha zinde oluyor. Kan bağışı kalp krizi ihtimalini de yüzde 90 azaltıyor.