Gündem Adana

KALİTE… KALİTE… KALİTE… HER ALANDA KALİTE…

KALİTE… KALİTE… KALİTE… HER ALANDA KALİTE…
11 Ekim 2013 - 13:17

akif_akay_makinaCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, kaynak yaratan, yenileyen, kaynakları doğru kullanan bir belediyecilik anlayışı içerisinde olduklarını ifade etti.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, hedefinin insan odaklı hizmet, katılımcı ve saydam yönetim olacağını söyledi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesini ziyaret ederek Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, yönetim kurulu üyeleri görüşen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akay,  yeni bir bilinçle kente sahip çıkacaklarını,  yeni bir anlayışla kentin sorunlarının çözümünde ortaklık anlayışı için çaba göstereceklerini ifade etti.

Üniversiteler, meslek kuruluşları, sendikalar, odalar, dernekler ile işbirliği içerisinde hareket edeceklerini, hemşehri katılımını önemseyeceklerini belirten Akay,  “Hedefimiz, belediyecilikte insan odaklı hizmet olacak. Sürdürülebilir kalkınma, planlı ve ölçülebilir yönetim,  İstihdam yaratan projelere önem vereceğiz.  Yönetimde denetimi önemseyeceğiz. Hesap sorma-hesap vermede saydamlık esas olacak.  Her türlü karar alma sürecinde katılımı esas alacağız.  Kentli haklarına özen göstereceğiz. Çağdaş bir yönetim anlayışını belediye hizmetlerine yerleştireceğiz.  Yönetimde ve yaşamda kaliteyi ilke edineceğiz “ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, katılımcı yönetim anlayışıyla sunulacak tüm hizmetlerin amacının Adana’yı yaşanabilir kentler sıralamasında en üst sıralara taşımak olduğunu kaydetti. Akay, “Belediyelerimizin, geliştirdiği hizmet politikalarında Cumhuriyetimizin,’Laik, Demokratik, Sosyal bir Hukuk Devleti’dir’ ilkesi esas alınacak ve öz görevi, bu değerleri yaşatmak ve çağdaş uygarlık düzeyi hedefine ulaşmak olacaktır. Cumhuriyet değerleri ile ilgili her türlü etkinliği içinde ve önünde olacağız.” şeklinde konuştu.

Sürdürülebilir kalkınma ve planlı yönetimin şart olduğuna da dikkat çeken Akay, kaynak yaratan, yenileyen, kaynakları doğru kullanan bir belediyecilik anlayışı içerisinde olduklarını belirtti. Akay, Adana’nın CHP anlayışı ile yönetilmesinin kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekledi.

Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı, yerel yönetimlerin çok önemli olduğunu, Makine Mühendisleri Odası olarak kendi alanlarında Adana’nın yerel yöneticilerine destek istemeleri durumunda her türlü katkıyı sunacaklarını söyledi.