Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

KADINLARDAN ÇAĞRI

Yayınlanma Tarihi :
KADINLARDAN ÇAĞRI

CHP İl Kadın Kolları Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, CHP’li kadınların örgütlülüğüne dikkati çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, parti olarak örgütlenmeye çok önem verdiklerini vurguladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşlara hitap edeceği Adana’daki ‘Barış Mitingi’ne katılım çağrısı yapan, kent merkezi ve ilçelerde kadın kolları üyeleriyle çeşitli çalışmalar düzenleyen ve toplantılar gerçekleştiren Av. Rukiye Çinkılıç, CHP’nin kadın ve gençlik kotasına verdiği önemle de diğer partilerden farklı bir yapı sergilediğini söyledi.

Ülkemizde savaş değil barış ve huzur ortamını temin etmenin çabasında olan CHP’nin 20 Eylül’deki mitingine partili partisiz tüm hemşehrilerini davet eden Av. Rukiye Çinkılıç, “Örgütlenmek başarının yarısıdır” dedi.

Adana’nın ilçelerini dolaşarak ilçe kadın kollarındaki çalışmaları denetleyen ve parti içi çalışmalara hız veren Av. Çinkılıç,”Gezilerimiz ilçe kadın kollarının daha da güçlenip en iyi şekilde yapılanmasını sağlamaya dönüktür. Çalışmalarımızın temel amacı ise Cumhuriyet Halk Partisi’ni kadınlar olarak daha da ileri götürmektir. Tabiki bu da çok iyi bir örgütlenmeden geçer. İyi bir örgütlenme başarıyı getirir”’dedi.

İSSİZLİK VE SU SORUNU

Av. Çinkılıç, gezdikleri ilçelerde işsizliğin yoğun ve bazı köylerde susuzluğun had safhada olduğunu önemle vurgulayarak,”Geçtiğimiz hafta içinde Feke veTufanbeyli’ye uğradık. Pazarda ürününü satıp evine ekmek götürmeye çalışan kadınlarımızın ortak sorunu işsizlik. Çok zor şartlarda ayakta durmaya çalışıyorlar. Bir diğer sorun ise çok sayıda köyde yeterince su bulunmaması. Kadınlar kısıtlı su kullanabiliyor. Yeterince su tesisi yok. Eşeklerle komşu köyden su getirmeye çalışıyorlar. Vatandaşlarımıza çağdışı görüntüleri yaşatmaya kimsenin hakkı yok” diye konuştu.

İlçelerde yaşanan sorunların yanı sıra kent merkezinde de tam bir karmaşa ortamının hakim olduğunu dile getiren Av. Çinkılıç, şehrin her yanının kırılıp kazıldığını, yeni yapılan yolların dahi içinden çıkılmaz bir hal aldığını vurguladı. Şehir trafiğinin felce uğradığını kaydeden Av. Çinkılıç, CHP kadrolarıyla, güvenli gelecek için, yarınların teminatı gençlere, çocuklara yaşanabilir bir Adana bırakmak istediklerini belirtti.

Av. Çinkılıç, dünyada ve ülkemizde barışın hakim kılınması, savaşa dur denilmesi için tüm Adanalılar’ı 20 Eylül Cuma günü saat 17.00’da Türkmenbaşı Bulvarı’ndaki Çukurova Belediyesi Hizmet Binası önünde  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı ‘Barış Mitingi’nde buluşmaya çağırdı.

YORUM YAP