Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

İŞTE VATANDAŞ!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
İŞTE VATANDAŞ!

vatandas2Adana’da yaşayan İsmet Şahbaz adlı bir kişi, ayağı, kaburgası ve kalçası kırık olduğu halde oy kullandı. Çukurova Belediyesi’nden yardım isteyen İsmet Şahbaz, ambulansla götürüldüğü okulda eşinin yardımıyla oy kullanırken “Vatandaşlık görevini yerine getirmenin huzuru içindeyim” dedi.

50 GÜN ÖNCE TRAFİK KAZASI GEÇİRMİŞ

Adana’nın merkez Çukurova ilçesinde oturan 67 yaşındaki emekli İsmet Şahbaz, 10 Eylül günü bir aracın çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanmış. Bir ayağı, kaburgası ve kalçası kırılan ve 50 gündür yatağa bağlı vaziyette iyileşmeye çalışan İsmet Şahbaz, 1 Kasım Pazar günü yapılan milletvekili genel seçiminde oy kullanarak örnek bir tutum sergiledi. Eşi Gülnaz Şahbaz’ın yardımıyla Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e ulaşan İsmet Şahbaz, “Uygun bir araç sağlanabilirse oyumu kullanmak istiyorum” diye ricada bulundu.

“OY KULLANMAK VATANDAŞLIK GÖREVİ”

son dakika haberleriÇukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in ricası üzerine Medline Hastanesi tarafından sağlanan bir ambulansla Adana Koop 84214 Sokak Irmak Apartmanı 4. katındaki evinden 1 Kasım Pazar sabahı alınan İsmet Şahbaz, kayıtlı olduğu Ramazan Atıl Lisesi’ne götürüldü. Burada 2015 numaralı sandıkta eşi Gülnaz hanımın yardımıyla oyunu kullanan İsmet Şahbaz, ambulans görevlilerine ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e teşekkür etti. Şahbaz, “Biraz sıkıntılı oldu ama hiç sorun değil; oy kullanmak bir vatandaşlık görevidir, hastalık bahane olamaz” diye konuştu.

vatandas“KİM TALEP EDERSE YARDIM EDİYORUZ”

Hasta, zor durumda veya ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara elden gelen imkânlar çerçevesinde yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bizi günler öncesinden arayıp sorununu anlatan, ulaşım problemi ya da hasta olduğunu belirten çok sayıda vatandaşımız oldu. Biz de araçlarımızın neredeyse tamamını yasa gereği Seçim Kurulunun emrine tahsis ettik. Ama yine de kişisel araçlar ya da dostlarımızı devreye sokarak vatandaşların ricasını kırmamaya çalışıyoruz. Kim olursa olsun, hangi görüşte olursa olsun ulaşımına destek veriyoruz” dedi.

YORUM YAP