Ankara Escortları

DOLAR32,1861% 0.09
EURO34,9044% -0.21
STERLIN41,0350% 0.24
FRANG35,2140% -0.23
ALTIN2.492,69% -0,42
BITCOIN69.816,00-1.598

“İSMET İNÖNÜ’YÜ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“İSMET İNÖNÜ’YÜ SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ”

inonu_unutulmadi (1)CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, İsmet İnönü’nün büyük bir asker ve diplomasi konusunda da örnek bir kişilik olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı ve Kurtuluş Savaşı’nın en önemli komutanlarından biri olan İsmet İnönü, ölümünün 40’ıncı yılında kendi adını taşıyan parkta anıtı önünde karanfillerle anıldı.

CHP Adana İl Örgütü, İnönü Parkı’nda bulunan İsmet İnönü Anıtı önünde anma etkinliği düzenledi. Çok sayıda partili, sivil toplum kuruluşu temsilcisi, CHP’li aday ve aday adaylarının da katıldığı anma töreninde konuşan CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, “Kurtuluş mücadelemizin büyük komutanı, cumhuriyetimizin kurucularından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, Lozan Anlaşması’nın mimarı İsmet İnönü’yü saygı ve minnetle anıyoruz” dedi

inonu_unutulmadi (2)CHP İl Kadın Kolları Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç da İnönü’nün örnek bir devlet adamı olduğuna vurgu yaptı. İnönü’nün Büyük Önder Atatürk’ün en yakın silah arkadaşlarından biri olduğunu anımsatarak, “Onursal Genel Başkanımız İsmet İnönü aynı zamanda diplomasi konusundaki çok başarılı bir devlet adamıydı. Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi olarak adlandırılan Lozan Barış Antlaşması görüşmelerinde ülkenin bağımsızlığının tescili için gösterdiği kararlılık ve irade Türk halkının her zaman gururu olmuştur. İsmet İnönü’yü minnetle ve saygıyla anıyoruz” diye konuştu. Anma törenine katılanlar daha sonra İnönü’nün anıtına kırmızı ve beyaz karanfiller bıraktı.

 

YORUM YAP