Gündem Adana

İŞKAD: EKONOMİK VİRAJLARDA YERİMİZİ ALMALIYIZ

İŞKAD: EKONOMİK VİRAJLARDA YERİMİZİ ALMALIYIZ
24 views
10 Aralık 2018 - 10:55

????????????????????????????????????

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD),  İzmir İş Kadınları Derneği’ni (İZİKAD) ağırladı.

“ORTAK AMACIMIZ KADINLARI GÜÇLENDİRMEK”

Adana Ramada Otel’de buluşan Adana ve İzmirli iş kadınları, ortak amaçlarının kadınları güçlendirmek olduğunu söyleyerek “Girişimci kadın sayısı artarsa ekonomi güçlenir, ekonomi güçlenirse Türkiye güçlenir. Bunun için bireysel değil takım olarak çalışıyoruz.” dediler.

BERMAN MANTI, “EKONOMİDEKİ KADININ FARKINDALIĞINI ARTTIRMALIYIZ”

Girişimci her kadının ekonomiyi güçlendirdiğini söyleyen Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD)Başkanı Berman Mantı, “Öncelikle Adanamıza hoş geldiniz. Burada olmanızdan mutluyuz. Kadını iş hayatına kazandırmaya yönelik her türlü işbirliğini hayati derecede önemsiyor ve tüm gücümüzle destekliyoruz. Kadına dair önemli sorunların giderilmesi için kadının önce kendisi için üretmesi ve ekonomik özgürlüğe kavuşması gerekmektedir. Kadınlarımız finansal bağımlı olmayacak kadar üretken ve yeteneklidir. İşte bu potansiyelin farkındalığını kadınlarımız nezdinde artırmamız ve sistemselleştirmemiz lazım. Bu amaçtan dolayı ülke genelindeki iş kadın derneklerinin birbiriyle entegrasyonu çok önemli. Birlikte adım atacağımız önemli projeler geliştirmeliyiz. Ekonominin bir çok virajında erkek hakimiyeti çok üstün. Artık ekonominin keskin virajlarında kadın girişimcilerin yer almasının ihtiyatlı bir ekonomimin ön şartı ve hedefi olmalıdır.” diye konuştu.

HURİYE SERTER, “BİRLİKTE GÜÇLENMELİYİZ”

Ege kokusunu Adana’da duyduklarını belirten İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Başkanı Huriye Serter, konuşmasında “Bizler başka kadınlar için çalışıyoruz. Hepimiz ekonomi üretiyoruz. Amacımız laf değil, iş üretmek. Birlikte olmak, işbirliği yapmak, birbirimizi güçlendirmek için buralardayız. Mesleki eşleştirme yapalım. Birbirimizden tedarik zinciri oluşturalım. Alış veriş yapalım. Birilerinden bir şeyler beklemeyerek kendi kendimizi görünür kılıp güçlendirelim. İş dünyası kadının gücünü yanına alırsa daha da büyür. Çünkü kadınlarda müthiş potansiyel var. Girişimcilik ruhuyla kadınlar giderek daha da güçlenecektir.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

    çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu