Gündem Adana

İKİ MÜJDE BİRDEN

İKİ MÜJDE BİRDEN
04 Mart 2014 - 13:09

CETINNNN“Kadınlar ve kadın emeği bizim için çok önemli” diyen CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, kadınlara iki müjde birden verdi: El emeğiniz Güzel Sanatlar Müzesi’ndeki özel müzede sergilenecek, şiddet gören kadınlar Yaşam Köyü’nde kalacak.

KADINLAR İÇİN POZİTİF AYRIM

CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin, Ev Kadınları Derneği (Ev-Kad) Başkanı Sema Turan Yapıcı ile birlikte T. Özal Bulvarı’ndaki ‘Çadır Dükkân’a giderek kadın esnaflarla buluştu. Parti olarak kadınlara her alanda pozitif ayrımcılık uyguladıklarını anlatan Çetin, “Kadınlar Çeyiz Sandıklarını Açıyor” başlıklı proje kapsamında kurulan işyerlerini gezerken “Kuracağımız Modern Sanatlar Müzesi’nde Kadın El Emeği Müzesi de açacağız. El emeğinin gelecek kuşaklara da aktarılmasını istiyoruz” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ ÇUKUROVA’DA

Şiddet gören kadınların rahatça kalabileceği Kadın Yaşam Köyü kuracaklarını da belirten  CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin şu bilgileri verdi: Sığınma Evi yerine Kadın Yaşam Köyü adını verdiğimiz projemizle şiddet gören kadınlarımız bir yandan sıcak bir yuvaya kavuşacak, diğer yandan da mesleki beceri kazanarak istihdama yönlendirileceklerdir. Türkiye Barolar Birliği’nin hazırladığı ‘Gelincik Projesi’ Çukurova Belediyemizi de kapsayacak ve Türkiye’de bir ilk olacak. Çünkü kadınlarımıza beceri kazandırıp istihdam edilmelerini sağlayacağız