DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İKİ DİL İKİ İNSAN

Yayınlanma Tarihi :
İKİ DİL İKİ İNSAN

helen_doron1985’de dil bilimci Helen Doron tarafından geliştirilen sistem, bugün dünya çapında 34 ülkede 700’ü aşkın şubesiyle 1,5 milyondan fazla çocuğa anadil standartlarında İngilizce öğretmiş durumda. Helen Doron’la İngilizce öğrenen çocuklar, öğrendiklerini bir daha unutmuyorlar.

Tüm dünyada büyük rağbet gören Helen Doron 0-12 Yaş Erken İngilizce Sistemi, Adana Gündoğdu Koleji çatısı altında Güzelyalı, Gazipaşa Bulvarı ve Atakent’te eğitime başladı. Bilimsel ve akademik çalışmaların da desteklediği Helen Doron Erken İngilizce ile çocukların artık iki anadili olacak. Helen Doron Direktörü Şirin Cıngıllıoğlu, 1985’de dil bilimci Helen Doron tarafından geliştirilen sistem, bugün dünya çapında 34 ülkede 700’ü aşkın şubesiyle 1,5 milyondan fazla çocuğa anadil standartlarında İngilizce öğretmiş durumda. 25 yıldır denenen, başarısı ve etkinliği akademik ve bilimsel pek çok araştırmayla da desteklenen bu özel metodoloji; şimdi Adana’da.

Celta ve Delta sertifikaları olan, özel olarak seçilmiş öğretmenler tarafından verilen eğitim; CD’ler, şarkılar ve oyunlar gibi pek çok metot içeriyor. Çocukların dilerlerse ebeveynleriyle birlikte katılabildikleri bu özel sistem aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı tek İngilizce kursu. Helen Doron’un “Baby’s Best Start” programı sayesinde hem bebeklerimiz 550 kelimeye kadar İngilizce öğreniyor; hem de fiziksel ve sosyal gelişimlerini sağlıklı bir ortamda gerçekleştiriyorlar. Helen Doron’un özel aktiviteleri sayesinde, bebeklerimiz ebeveynleriyle özel bir bağ kuruyor ve yaratıcı bir ortamda kendilerini geliştiriyorlar.

Anaokulları ve diğer kurslardan farklı olarak Helen Doron Erken İngilizce eğitime başlama yaşını 3 aylık bebeklere kadar indiriyor. Böylece çocuğunuz büyürken sadece yeni bir dil öğrenmiyor, çift anadile sahip olmuş oluyor. Yenilikçi materyallerle, sürekli tekrara dayalı sistemi sayesinde Helen Doron’la İngilizce öğrenen çocuklar, öğrendiklerini bir daha unutmuyorlar.
Helen Doron, her yaş aralığı için en uygun olan metotları özel olarak beliriyor ve her biri için özgün bir program oluşturuyor. En fazla sekiz kişiden oluşan özel sınıflarda gerçekleştirilen dersler sayesinde çocuklar; İngilizce öğreniyor, kendilerini ifade etmeyi beceriyor, sosyalleşme ve özgüven gibi yetilerini geliştiriyorlar. Ülkemizde yüzde 0,7 olan İngilizce konuşma oranı da düşünüldüğünde, Helen Doron’un Adana’ya gelmiş olması eğitim camiası ve ebeveynler tarafından daha da büyük bir heyecanla karşılandı.

Şarkılar ve Oyunlarla İngilizce Öğreten Anaokulu

1985’den beri dünya genelinde faaliyette olan Helen Doron Early English, kendi geliştirdiği çok özel metodolojisiyle çocuklara müzikle, oyunlarla ve çeşitli aktivitelerle çok eğlenceli bir şekilde İngilizce öğretiyor. Helen Doron Adana Anaokulunda eğitimler, özel olarak dekore edilmiş sınıflarda müzik ve oyunlarla işleniyor.

Çocukların, dil eğitimine dönük algı yeteneklerinin en güçlü olduğu 7 yaşına kadar geçen sürede ‘erken yabancı dil’ konseptiyle tanışmalarını sağlamak gerekiyor.

Ülkemizde yabancı dil bilme oranı Avrupa ülkelerinin hayli gerisinde seyrediyor.  Çocuklar, yabancı dille genellikle 10 yaşından sonra tanışıyor. Oysa öğrenme kabiliyeti üç aylıkken başlıyor ve bu yaşlarda edinilen tüm bilgiler ömür boyu muhafaza edilebiliyor.
1985’den beri dünya genelinde faaliyette olan Helen Doron Early English, kendi geliştirdiği çok özel metodolojisiyle çocuklara müzikle, oyunlarla ve çeşitli aktivitelerle çok eğlenceli bir şekilde İngilizce öğretiyor.

Helen Doron Anaokulu programına 2 yaştan 5 yaşa kadar olan çocuklar kabul ediliyor. Ancak bu okullarda 2 yaş altı ve 5 yaş üstü (12 yaşa kadar)  çocuklar için de özel grup dersi programları mevcut. Bu yaş grubundaki çocuklar haftada bir ya da iki saat olmak üzere kendi yaş gruplarına yönelik özel programlarla, 6 kişilik küçük gruplar halinde İngilizce öğrenebiliyorlar. Haftada bir iki saatlik grup derslerinin yanı sıra, her gün olmak üzere yarım günlük ve tam günlük İngilizce anaokulu programları da sunuluyor.

YORUM YAP