Gündem Adana

HÜSEYİN SÖZLÜ: “OYUM YÜZDE 42”

HÜSEYİN SÖZLÜ: “OYUM YÜZDE 42”
03 Mart 2014 - 16:53

huseyin (1)Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Ceyhan’da iki dönemden bu yana bazı siyasilerin ve menfaat gruplarının baskısına rağmen direnerek vatandaşa hizmet ettiklerini söyledi. Adana’ya kent kimliği kazandıracağını belirten Hüseyin Sözlü, halkın gözlerinden aldığı ışığa dayanarak Adanalılar’ın yüzde 42’sinin desteğini arkasında hissettiğini vurguladı.

Adana Sheraton Otel’de projelerini açıklamak üzere toplantı yapan Hüseyin Sözlü’yü MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, İlçe Belediye Başkan adayları, eski milletvekilleri ve bine yakın MHP’li yalnız bırakmadı. Proje toplantısına Adana Büyükşehir Belediye kadrosunda görevli bazı danışmanlar, daire başkanları ve belediyeye bağlı şirket temsilcileri ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan ile çok sayıda sivil toplum örgüt temsilcisi de katıldı.
ANNE-BABASININ ELİNİ ÖPTÜ
Konuşmasının başında 3 dönem belediye başkanlığı yaptığı Ceyhan halkına, eşine ve MHP’li kadrolara teşekkür eden Hüseyin Sözlü, bir ara kürsüden inerek anne ve babasının elini öptü.
Ceyhan’da mevcut kaynakları çoğaltarak, verimli kullanarak akıcı projelere imza attığını söyleyen Hüseyin Sözlü, “Çeşitli siyasi baskılara ve menfaat gruplarına rağmen direnç gösterdik. Ceyhan’ı disiplinli bir şekilde büyüttük. Bana sahip çıkan Ceyhanlılar’a teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde yiğitçe bir çıkış yaparak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldum” dedi.
Yaklaşık 1.5 yıl önce aday adayı olarak başladığı çalışmalarda Adanalılar’ın gözlerinden aldığı ışığın kendisini cesaretlendirdiğini dile getiren Hüseyin Sözlü, “Milliyetçi belediyecilik anlayışını bir ilçeden bir büyükşehire taşımak istiyorum. Ulaşılması kolay bir belediye başkanıyım. Halkımızı hizmet anlayışımın merkezine koyacağım. Herkesi kucaklayan, alnı açık, başı dik bir belediye başkanlığı yapmaya talibim. Ayrıştıran değil birleştiren belediye başkanlığı yapacağım. Ötekileştiren değil, kaynaştıran belediye başkanı olacağım” diye konuştu.
“İŞSİZLİK DEĞİL İSTİHDAM ÖNE ÇIKACAK”
Adana’nın kent kimliğine kavuşması için mücadele edeceğini vurgulayan Hüseyin Sözlü, şunları söyledi:
“Çağdaş planlamalarla ileriye taşınan, rotası belli olan bir Adana için göreve talibim. Halktan beslenen bir belediye başkanı olarak yüzde 42 oranında halk desteğini arkamda hissediyorum. Ama sadece beni seçenlerin belediye başkanı olmaktan kaçınacağım. Bana oy veren ya da vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım. Bereketli topraklardaki tüm Adanalılar’ın desteğini bekliyorum. Katılımcı bir anlayışla belediyeyi yöneteceğiz. Halkımıza bir hayat tarzı değil layık oldukları hizmetleri sunmaya geliyorum. Çalışmalarımızda her kesimin fikrini alacağız. İşsizliğin değil istihdamın olduğu bir Adana oluşturmaya geliyoruz. Adana, maalesef işsizlikte Şırnak’la birlikte şampiyon. Eğitim-öğretim ve yaşam standardı düşmüş. Adana’nın makus talihini yenmek için göreve talibiz. İlk 5 yılda Adana’yı yatırımcı cenneti yapacağız. Adana’yı kendi kültür coğrafyasında çekim merkezi yapacağız. Adana’da sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı geliştireceğiz. Ceyhan’da olduğu gibi halkımıza TOKİ’den daha kaliteli ve ucuz konutlar üreteceğiz. Köylü ve çiftçimize ürettiği ürünleri işleme ve pazarlama imkanı sunacağız. Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak, ayakları toprağa basan bir insan olarak bu konuda mütevazi değilim. Diğer adaylardan farklı olarak bölge çiftçisinin derdinden iyi anlarım. Üretim ve işleme tesisleriyle çiftçiyi kalkındıracağız.”