Ankara Escortları

DOLAR32,1900% 0.02
EURO34,9920% -0.08
STERLIN40,9430% 0.01
FRANG35,3449% -0.02
ALTIN2.509,17% -0,05
BITCOIN69.821,080.933

HÜSEYİN SÖZLÜ KARAİSALI’DA KÖY GEZİLERİNE BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi :
HÜSEYİN SÖZLÜ KARAİSALI’DA KÖY GEZİLERİNE BAŞLADI

sozlu_karaisaliMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Karaisalı’da milliyetçi, başka yerlerde etnik ayrımcı olanlardan değiliz. 30 Mart, ecdadımıza ihanet edenlere cevap vereceğimiz gün olacaktır” dedi.

Başkan Sözlü, Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’da köy gezilerine başladı. Karaisalı’ya giderken yolda durdurulan Sözlü’ye Yörükler tarafından bazlama denilen sıcak köy ekmeği ve keçi peyniri ikram edildi.  Sözlü, Karaisalı’nın Kırıklı Köyü girişinde ise, MHP Karaisalı İlçe Başkanı A.Sezai Yılmaz ve MHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı Saadettin Aslan ve vatandaşlar  tarafından coşkuyla karşılandı.

Emrinizde Olacağız

Kırıklı Köy kahvehanesinde halka seslenen Sözlü, kendisi gibi Saadettin Aslan’ın da ziraat mühendisi ve çiftçi çocuğu olduğunu ifade ederek “İki mühendis olarak Karaisalı’nın kalkınmasını sağlayacağız. Bu bölgenin tarımsal alt yapılarını güçlendireceğiz. Karaisalı Belediyesi’nin imkanları cok geniş değil, ama Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek sizlerin emrinde olacağız. İlçenin mevcut Belediye Başkanının MHP’li ve soyadının ‘Durak’ olması nedeniyle,  çok çile çekmiştir, bunu da biliyoruz ve telafi edeceğiz” dedi.

Üzüm Üreticilerine Müjde

Daha sonra eskiden üzümleri ile ünlü olan Bekirli Köyüne geçen Sözlü, üreticiler tarafından kurutulan üzümlerin tadına baktı. Bekirli üzümünü hakettiği yere taşıyacaklarını, Karaisalı Belediyesi ile üzüm festivali düzenleyeceklerini vurgulayan Sözlü, ayrıca gerekli üzüm tesislerini kuracaklarını söyledi

Körüklü Köyünü de ziyaret ederek bir konuşma yapan Sözlü, daha sonra köy mezarlığında okunan Kuran-ı Kerimden sonra, şehitler için yapılan duaya iştirak etti. Eğlence Köyünde de büyük bir coşkuyla karşılanan Sözlü vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Daha sonra Torunsolaklı, Cingöz, Kaledağı, Etekli, Boztahta, Çukur, Çevlik köylerine geçti.

Ecdada İhanet Edenlere 30 Mart’ta Cevap Verelim

Sözlü, gezilerinde yerel ve genel siyasete dair önemli mesajlar verdi, Hükümete 2KCK parelel devlet yapılanması’ üzerinden yüklendi.

Sözlü şunları söyledi:

“Bugün kendi milletimizin birliğini sağlayamayanlar, Kürdistan’ı kurmaya hizmet etmişlerdir. Söze Kürdistanlar komşu ülkelerde birer birer ilan edilmiştir ve  sıranın nereye geldiğini biliyorsunuz. İran ise bunlara direnmektedir. Milletimizin otuz altı parçaya bölündüğü bir dönemde, KCK parelel devlet yapılanmasına seyirci kalmayacağız. 30 Mart, ecdadımıza ihanet edenlere cevap vereceğimiz gün olacaktır. Türkiye bugün kutuplaştırılmaya çalışılmaktadır. Kutuplaşmayı önlemenin yolu sandıktan geçer. Sandıkla bunu çözemez isek Türkiye bir Suriye bir Mısır, bir Afganistan gibi olur, ama biz olmayacağız. Çağdaş Avrupa ülkelerindeki gibi sandıkta gereğini yapacağız. Bu olgunluğu göstermeliyiz.”

“Enkaz Edebiyatı Yapmayacağız”

Gücünü halktan alan siyasetçinin kimseden çekinmeyeceğini belirten Sözlü, “Bugün kadar enkaz edebiyatı yapmadık, bundan sonra da yapmayacağız. Ağlamayacağız, sızlamayacağız. Ceyhan’ı nasıl 12 kat büyüttüysek Adana’nın ve diğer ilçelerin de önünü açacağız. İktidar nimetlerinden bahsediyorlar. Bunlar Sarıçam’ı, Yüreğir’i, Seyhan’ı yönettiler. Borç batağına saplanmışlar, personel maaşlarını ödeyemiyorlar. Biz Ceyhan’da üç dönemdir iktidar yüzü, iktidar nimeti görmedik ama, her türlü hizmeti de yaptık.”

“Biz Her Yerde Aynıyız”

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  “Karaisalı’da milliyetçi, başka yerlerde etnik ayrımcı olanlardan değiliz” diyerek, “Adaletten şaşmadık. Hak, hukuk, adalet, milliyetçi hareket diyoruz. Adında adalet olup ta adaletsizce davrananlara benzemeyiz. Yüreğinde hizmet sevdası olanlar ile yüreğinde ayakkabı kutusu olanları Cenab-ı Allah da ve halkımız da biliyor” şeklinde konuştu.

Aslan, Projelerinin Bir Kısmını Özetledi

MHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı Sadettin Aslan da konuşmalarında, Karaisalı’ya hayvan pazarı kuracaklarını, ayrıca kesimhane de yapacaklarını ifade ederek, “Eğlence ve Torunçolaklı’da ticaretin daha rahat ve iyi yapılabilmesi için buralara bir çeki düzen vereceğiz. Sulama sistemi sorununu çözeceğiz. Etekli Köyü’ndeki ünlü Keçi Kalesi’ni turizmin hizmetine açacağız, Bu yerin tanıtımına ağırlık verip reklamını yapacağız. Bu sayede Etekli’deki esnaflarımıza katkılar sağlamış olacağız” diye konuştu.

 

YORUM YAP