DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HUKUKÇULAR BALOSU

Yayınlanma Tarihi :
HUKUKÇULAR BALOSU

baloAdana Barosu mensubu avukatlar  5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlenen baloda biraraya geldi. Muhteşem geçen gecede, avukatlar gönüllerince eğlenerek, yoğun geçen günlerin stresini üzerlerinden attılar.

Adana Barosu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, meslektaşlarını ve konuklarını kapıda karşıladı. Gecenin sunuculuğunu Buket Terci ve Serkan Badem yaptı. Söz alan alan Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, gecenin açılışında yaptığı konuşmada, avukatlık mesleği gibi onurlu ve kutsal bir mesleği ifa ettiklerini belirterek, “Tüm meslektaşlarımızın avukatlar gününü kutluyorum. Adli Yargı Komisyonu Başkanı Sayın Mehmet Kaya, içimizden biri Çukurova’nın gülen yüzü Sayın Avukat Soner Çetin, önceki dönem baro başkanlarımızdan Ziya Yergök, Kozan ve Ceyhan’dan çağrımıza cevap vererek bizleri onurlandıran meslektaşlarımız, savunma mesleğinin değerli temsilcileri, Adana Barosu’nun her biri ayrı bir değer , ayrı bir dünya olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği gibi, geleceğin ışıklı çiçekleri stajyer avukatlarımız, Adana Barosu’nun tüm organları adına hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Yoğun bir hafta yaşadık. Adana Barosu’nun 27. Dönem yönetimi olarak ; baromuzun çıtasını yükselten çalışmalar ile mesleğimizi ve meslek örgütümüzü daha saygın, kurumsallaşmış, eylem, söylem ve etkinlikleriyle hedeflerine ulaştırabilmek için mücadele vermektedir. Ülkemiz kritik dönemlerden geçmektedir. Herkese hava, su ve ekmek gibi lazım olan; hukuk ve adalettir. İnsanlığın varoluşundan bu yana arayışı; hak – adalet, eşitlik – özgürlük olmuştur. Gücünüz ne olursa olsun, sandıktan aldığınız güç ne olursa olsun, elbette sizi kontrol edecek bir mekanizma olmalıdır. O mekanizma da, hukuktur. Hukuku tanımak, hukuku içselleştirmek zorundasınız.  Hukuk tanımazlığın varacağı yer, diktatörlüktür, tek adamlıktır. Barolar ve TBB’nin, Avukatlık Yasası 76. ve 95. maddelerinin verdiği görev ve yetkileri doğru ve yerinde kullanmalıdır. Her şeyden önemlisi üstünlerin hukukunu değil, hukukun üstünlüğünün mücadelesini vermeliyiz. Temel hak ve hürriyetleri sınırlamak değil, devleti sınırlamak, temel hak ve özgürlükleri alabildiğince genişletilmelidir. Twitter ile ilgili Anayasa mahkemesi kararına, “Bu karara saygı duymuyorum” zihniyetle hukuk mücadelesi vermeye devam edeceğimizi bildiriyorum”

Konuşmanın ardından Adana Barosu Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerinin pasta kesimi yaptı. Sahne alan sanatçılar ve Baro üyesi avukatlardan İkbal Özlem Arıoğlu, şarkılarıyla geceye renk kattı. Baloya, Adli Yargı Komisyonu Başkanı Mehmet Kaya, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Avukat Soner Çetin ile çok sayıda avukat katıldı.

YORUM YAP