DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

HOŞGÖRÜLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

Yayınlanma Tarihi :
HOŞGÖRÜLÜ OLMAK ZORUNDAYIZ

rukiye_cinkilic_dostluk_mesajiCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, ‘Gadir Hum Bayramı’nda dostluk mesajları verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, parti ve aday adaylık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bayram süresince ilçe ve beldeleri gezen bayramın ardından Adana Alevi Platformu’nun düzenlediği ‘Gadir Hum Bayramı’ etkinliğine katılan Av. Çinkılıç, ‘Gadir Hum Bayramı’nın Alevi yurttaşlar açısından önemine dikkat çekti.

Etkinliklere katılan vatandaşlara dostluk, barış, hoşgörü ve inanç özgürlüğü dileklerinde bulunan Av. Çinkılıç, “Adana çeşitli kültürleri ve birçok etnik kökeni bünyesinde barındıran ender ve güzide illerimizden biridir. Modern yaşamı, yoksulluğu ve geri kalmışlığı aynı anda yaşayan Adanalı hemşehrilerimize her alanda iyileşme, eşitlik, inanç özgürlüğü ve demokratikleşme sözü veriyoruz. Kentimiz ve vatandaşlarımızın mutluluğu ve refahı için sosyal demokrat bir anlayışla hareket edeceğiz” dedi.
Etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Alevi kültürüne özgü nefes ve deyişler sunuldu. Etkinliğin son bölümünde sahne alan CHP İstanbul Milletvekili ve sanatçı Sabahat Akkiraz, türküleriyle geceye renk kattı. Gadir Hum Bayramı’na katılan birçok aday adayı birlikte halay çekip dostluk mesajları verdi.

YORUM YAP