Gündem Adana

“HERKESİ CHP’YE OY VERMEYE DAVET EDİYORUM”

“HERKESİ CHP’YE OY VERMEYE DAVET EDİYORUM”
27 Ocak 2014 - 14:41

yildiray_arikanCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, ‘Geçmiş dönemde hem Seyhan’da hem Çukurova’da yaptığımız düzgün, kaliteli ve hizmet odaklı çalışmaları bugün Adana’daki herkes gördü. Daha güzel ve daha yaşanır bir şehir için parti ayrımı yapmaksızın herkesi CHP’ye oy vermeye davet ediyorum’ dedi.

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı ile birçok belediye başkan adayı CHP İmamoğlu Belediye Başkan adayı Ertuğrul İncedere’ye destek vermek için İmamoğlu’na gitti. Seçim bürosu önünde yağan yağmura rağmen çok sayıda İmamoğlu halkına hitap eden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan herkesi CHP’ye oy vermeye davet etti. Arıkan ‘Başkan adayımız Ertuğrul İncedere’deki bu inancı ve azmi görmemek mümkün değil. Belediyecilik modeli artık değişti. 1989 yılında başardığımız yerel yönetimler modelini bugün daha güzel yerlere çıkaracağız. İmamoğlu’nun neleri başaracağını görüyorum. Adana’da hangi belediye başkanının halka hizmeti nasıl verdiğini herkes çok iyi görüyor. Çukurova’yı bir Sarıçam, bir Seyhan ya da bir Yüreğir’le mukayese edemezsin. Avrupa Birliği dahi Çukurova Belediyesi’ni en başarılı belediye seçerek karne verdi. Hizmetlerimiz sadece CHP’li halkımıza değil, hiçbir parti ve kişi ayrıma yapmadan herkese eşit, düzgün, kaliteli ve hizmet odaklı yaptık. Bu hizmetlerimizden dolayı da oyumuzu arttırdık. Daha güzel ve daha yaşanır bir şehir için parti ayrımı yapmaksızın herkesi CHP’ye oy vermeye davet ediyorum. İmamoğlu halkının bu heyecanına ortak olmaya geldik. 30 Mart’ta hem İmamoğlu’nu hem de büyükşehir belediyesini kazanacağımıza inanıyorum’ dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya da yaptığı konuşmada ülke sorunlarına değindi. Yerel yönetimlerin öneminden de söz eden Akkaya, İmamoğlu halkından belediye başkan adayı Ertuğrul İncedere’ye destek vermelerini istedi.
1989 yılından beri İmamoğlu’na çok ciddi bir yatırım yapılmadığını savunan İmamoğlu Belediye Başkan adayı Ertuğrul İncedere de
‘Adaylığım açıklandığında yağmurda birlikte ıslanacağız demiştim, işte yağmur bereketi ile geldik. 1989 yılında sonra yarım kalan hizmetleri büyükşehir belediye başkan adayım Yıldıray Arıkan ile elele vererek tamamlayacağız’ dedi.

İmamoğlu İlçesi’nin ardından Sarıçam Belediye Başkan adayı Cumali Yakan’ın seçim bürosuna giden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ve CHP İl Başkanı Orhan Sümer yaptıkları konuşmalarda İncirlik halkından destek istedi.