Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI”

Yayınlanma Tarihi :
“HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI”

alevi_dernekleri_zeydan_karalarCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Alevi vatandaşlarla bir araya geldi Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi’ni ziyaret eden Karalar, sorunları dinledi, ve nasıl bir belediye kurmayı planladıklarını anlattı. 

Belediyeler İnsanların Yaşamını Kolaylaştırmakla Sorumludur

Alevi Kültür Dernekleri Adana Şubesi’ni ziyaret eden CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar sorunları dinledi. Dernek yöneticileri en büyük sorunların dini vecibelerini alt yapısı olamayan salonlarda yapmaya çalışmaları olduğunu belirtti. Karalar ise belediyelerin insanların yaşamını kolaylaştıran müesseseler olduğunu söyledi.

Aleviler Her Durumda Dik Duran İnsanlardır

Ülkenin durumunun iyi olmadığını söyleyen Karalar yaptığı açıklamada Alevi vatandaşların her durumda dik duran insanlar olduğunu söyledi. Karalar, ”Türkiye’de ne olmuşsa karşısında dik duran insanlarla birlikte olmak mutluluk verici. Siyasi nutuk atmak için burada değilim. Ancak gelinen noktada ülkenin durumu belli… Mevcut iktidarı eleştirmeye kalksak saatlerce sürer. Zaten kendi kedilerini eleştiriyorlar. Bakan Ali Babacan ‘bizim ekonomik sistemimiz yoksulluk yaratıyor’ diyor. Zaten böyle bir model halkın yararına olan bir model değil. TBMM Başkanı Cemil Çiçek ‘yargı tarafsızlığını yitirmiştir’ diyor. Bu tuzun koktuğu anlamına gelir. Mustafa Kemal’in Demokrasisinin bunların Demokrasisinden daha iyi olduğunu gördüler. Ülke polis devletine döndü. Suriye’ye silah gönderildiği iddia ediyor. İhbar yapılıyor bir taraf arayın diyor, emniyet görevlileri aramıyor. Böyle bir hukuk devleti olamaz. Maalesef Suriye’deki politikaların ne olduğu ortadadır. “

Demokrasilerde İktidarın Değişeceği Yer Sandıktır

İnsanların mevcut hükümetten memnun olmadığını belirten Karalar, demokrasilerde iktidarın değişeceği yer sandıktır” dedi. Karalar, “Ülke iyiye gitmiyor. Demokrasinin gereği olarak bu hükümetin değişmesi lazım… Mademki biz bu hükümet iyi değil diyoruz o zaman sonlandırmalıyız. O yüzdendir ki herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Biz bu ülkenin geleceğiyiz. Hepimiz ülkenin kötüye gittiğini düşünüyoruz. O zaman vatandaşlık görevimizi yapacağız seçmen listelerini kontrol edeceğiz. 2011 yılı seçmen listesi ile 2013 seçmen listesini kontrol ettik. 21 bin 656 seçmen yok.  Biz demokrasi istiyorsak demokrasilerde iktidarın değişeceği yer sandıktır” ifadelerini kullandı.

Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı

Seyhanlıların belediye hizmetlerinden memnun olmadığını belirten Zeydan Karalar, bu anlamda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ve vatandaşlık görevi olan oy kullanma işlemini gerçekleştirmesi gerektiğini söyledi. Karalar, ”Hepimiz daha çok sahneye çıkmalıyız, sahaya inmeliyiz. Bunu hep birlikte yapmalıyız. Gece yarılarına kadar çalışıyoruz. Sizlerin de eşinizi dostunuzu uyarmanız lazım. Bizimde bir eksiğimiz varsa bizleri de sizin uyarması lazım. Dönüp Adana’ya, Seyhan’a baktığımız zaman bile içler acısı. Eleştiri ile iş yapan bir insan değilim. İsterdim ki Azim Öztürk’ün şu hizmetleri iyiydi, şunları da ben yapayım demeyi isterdi. Ama sokağa iniyorum, vatandaşa soruyorum insanlar akılda kalan bir hizmeti dahi söyleyemiyor. Ben eleştirmek istemiyorum ama yapılan hiçbir şey yok. Adana gibi bir dönem Türkiye’nin 4. büyük ili, bakın işsizlikte birinci. Bir dönem herkese iş vermiş, aş vermiş bir şehir. Biz Adana’nın bunun böyle olmasını istemiyoruz.  Biz bunu hak etmiyoruz. Bunu kim yaptı iktidar yaptı.  Halkımız bunları hak etmiyoruz. O zaman bir şeylerin değişmesi lazım diyorsak. Seçmen listelerinde başlayıp herkesi sandığa götürmeliyiz.

Halkçı Belediyecilik

Seyhan Belediyesi’ni de Büyükşehir Belediyesi’ni de alacaklarından şüphesi olmadığını belirten Karalar 30 Mart’ta halkçı belediyecilik anlayışının Adana’da başlayacağını söyledi. Karalar, hiç şüphem yok Seyhan’ı da alacağız Büyükşehir’i de alacağız. 30 Mart’ta halkçı belediyecilik Adana’da başlamalı. Ardından ise Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olmalı. 2015 te Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmalıyız.”

YORUM YAP