Gündem Adana

HERKES SANDIĞA GİTMELİ

HERKES SANDIĞA GİTMELİ
azPOLİTİK( politi@gundemadana.com )
28 Mart 2014 - 14:16

azPOLİTİK 

Adana’da seçime yönelik bayraklar, afişler, flamalar belediyenin zabıta ekiplerince toplanmaya başladı. Adaylar son dakikaya kadar çalışmalarını sürdürecek belki ama artık vatandaş kime oy vereceğini belirledi. Bugüne kadar yoğun bir mücadele verildi. Adaylar ciddi ama çok ciddi paralar harcadı. Aylardır çocuğunun eşinin yüzünü göremeyenler oldu. Hatta bir aday seçim çalışması kapsamında evdeki eşiyle buluşmasının sevincini bültene yansıttı. Gazetelerle bu sevincini de paylaştı.
Ülke gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu seçim çok ama çok önemli olabilir elbette… Ama unutulmamalı ki her ne olursa olsun insan hayatı her şeyden daha önemli. Adana’da bir iki küçük hadiseyi saymazsanız tüm adayların centilmence bir mücadele örneği sergilediğini söyleyebiliriz.

Adana’nın gelecek beş yıllık kaderini belirleyecek seçimlerde vatandaşın sağ salim ve duyarlı bir şekilde oylarını kullanmasını diliyoruz. Her vatandaş görevinin bilinciyle kenti ve kentlisi için sandık başına gitmeli. Vatandaş, ‘ben oy kullanmasam da olur’ mantığından uzaklaşmalı. Katılımcı demokrasinin olmazsa olmazlarından biri de oy kullanmaktır.
Adayların mücadelesine, vatandaşın duyarlılığına teşekkür ederken, Pazar günkü seçimlerin demokrasi şöleni havasında geçmesini temenni ediyoruz.
Kazanan Adana olur inşallah.