Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

HDP’DEN ESOB’A ZİYARET

Yayınlanma Tarihi :
HDP’DEN ESOB’A ZİYARET

hdpHDP Adana Milletvekili Rıdvan Turan, İl Başkanı Hüseyin Yıldız, Yüreğir İlçe Başkanı Muzaffer Altıntaş ile, esnaf odası başkan ve belediye meclis üyeleri, Adana ESOB’u ziyaret ederek, Merhum Başkan Kazım Barışık için başsağlığı dilediler, yeni Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile Başkan Vekili Mustafa Göktaş ve yönetim kurulu üyelerini de tebrik ettiler.

HDP Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Enver Ökmen, Adana Seyyar Satıcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay, Oto Galericiler Esnaf Odası  Başkan Velat Şen, Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şefik Aslan, Kabzımallar Esnaf Odası Başkanı Şefik Özbey, Sütçüler, Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Lastikçiler Esnaf Odası Başkanı Muhsin Teze ile bazı esnaf odası yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarete, futbol maçında ayağının kırılması nedeniyle koltuk değnekleriyle gelen Milletvekili Turan, ameliyatı nedeniyle, ziyarete geç geldiklerini ifade ederek, özür diledi.

Heyet adına konuşan Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay da, Sözütek ve yönetimine taziyelerini iletip, yeni görevlerinde başarılar diledi.

Milletvekili Turan da, Merhum Kazım Barışık’ın Adana ile esnaf ve sanatkar camiasına önemli hizmetleri bulunmuş çok değerli bir yönetici olduğunu belirterek, beklenmedik ölümünden duyduğu üzüntüyü ifade etti.  Turan, gündemle ilgili konuşurken de ülkemizin yeniden şiddet sarmalına girmesinin herkesi endişelendirdiğini ve barışın yerine 1990’lı yıllardaki çatışma ortamına çevrilmesinden rahatsız olduklarını belirterek, “Bir çatışma ve savaş ortamı var. Bir ayağı topal haline gelmiş hükümetin getirdiği bu ortam ülkemize yarar getirmez, iyi niyetli değil, iktidar hedefi var. 60 gündür sandıktan çıkan iradeye uyulmuyor. Milli iradeye saygı gösterilmiyor. Bütün amacımız, çatışma ortamı öncesine dönülmeli. Bir şey kaybedildiği yerde aranır. Çatışmasızlık ve müzakere ortamına dönülmeli. Ölenler bizim insanlarımız. Ben de Kürt değilim. Ama barış ortamı istiyorum. Elele verip, barışı yeniden tesis etmek için çaba göstereceğiz”dedi.

Başkan Sözütek de, ülkede yaşanan olayların arkasında ABD olduğunu, dış güçlere inat, barışı sonsuza kadar tesis etmek için çaba göstereceklerini belirtirkin, “Her şey İslam coğrafyasında yaşanıyor. Barış adil ve hemen olmalı. İnsanlarımızın, evlatlarımızın kanlarına, canlarına kast edilmemeli. Terörün her türlüsünü red ediyoruz. Herkes, bireyler özgür olmalı.  Ama inşallah bu ülkede barış tesis edilecek. Yüreğimizi yakan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah bu çatışma ortama kısa sürede sona erecek”diye konuştu.

YORUM YAP