DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HDP İTTİFAK İDDİASINI YALANLADI

Yayınlanma Tarihi :
HDP İTTİFAK İDDİASINI YALANLADI

hdpHDP Adana İl Örgütü haklarında Büyükşehirde AKP lehine çekildikleri yönündeki iddiaya yanıt vermek için Büyükşehir Eş Başkan Adayları Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız ile birlikte İl Binasında bir basın açıklaması yaptı. HDP Adana il Eş Başkanı Gülseren Tural, “Adana Büyükşehir Eş Başkan Adaylarımız Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız’dır. HDP olarak hiçbir partiyle ittifakımız ve görüşmemiz yoktur. Bu söylentiler kasıtlıdır” dedi. Adana Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız ise iktidarın elinde olan temiz oylarını alacaklarını kaydetti.

 HDP bu saldırıları aşacak güçtedir

Basın toplantısında konuşan HDP Adana İl Eş Başkanı Gülseren Tural, Gezi Parkı direnişinde ağır ve bugün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Berkin Elvan’ı anarak konuşmasına başladı. HDP olarak Adana’da büyükşehir ve 11 ilçe eş başkan adaylarıyla seçime katıldıklarını ifade eden Tural, “HDP olarak hiçbir partiyle ittifakımız ve görüşmemiz yoktur. Bu söylentiler başında beridir; kasıtlıdır. Partimize Urla’da, Ordu’da, Aksaray’da ve Fethiye’de yapılan çirkin, ırkçı saldırılar kadar hakkımızda çıkarılan kasıtlı söylentilerde bir o kadar saldırı mahiyetindedir. Halkların Demokratik Partisi bütün bu saldırıları aşacak güçte olduğunu 30 Mart yerel seçim sonuçları ile gösterecektir” dedi. Temiz oylarımızı kirli ellerden alacağız Tural’ın konuşması ardından söz alan HDP Adana Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız söz alarak, ırkçı saldırıları ve çıkarılan söylentilerin AKP tarafından çıkarıldığını ve AKP’ye karşı mücadele edeceklerini kaydetti. Adaylar, “Bugüne kadar sizin kirli ellerinde olan temiz oylarımızı geri alacağız ve bundan da kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Basın toplantısına, HDP Adana il Eş Başkanları Gülseren Tural ve Yusuf Tek, BDP Adana il Başkanı uğur Bayrak, HDP Adana Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları Leyla Uyar ve Hüseyin Yıldız, HDP Seyhan Belediyesi eş Başkan Adayı Meliha Varışlı, HDP Yüreğir Eş Başkan Adayı Beyhan Günyeli,  HDP PKM Üyesi, Hasan İla ile çok sayıda kişi katıldı.

YORUM YAP