Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HDP ADAYLARI AMBAR İŞÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Yayınlanma Tarihi :
HDP ADAYLARI AMBAR İŞÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

hdp1HDP Adana Milletvekili adayları Adana Taşımacılık ve Çukurova kargodan ambar işçileri ile bir araya geldi. Ambar işçileri HDP’ye yoğun ilgi gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili adayı Dr. Rıdvan Turan, av. Tugay Bek, Kader Duman, EMEP GYK Üyesi Halil İmrek, HDP Yüreğir İlçe eşbaşkanları ve yöneticileri,

Ambar-kargo taşımacılık işçileri ile buluştu.

İlk olarak TÜMTİS’in örgütlü olduğu Adana Taşımacılık işyerinde 50 kadar ambar işçisi ile bir araya gelindi. Burada ilk konuşan HDP Milletvekili adayı Tugay Bek, 7 Haziran seçimlerinde iki programın yarıştığını söyledi. AKP’ni ve diğer düzen partilerinin programının sermayenin programı olduğunu söyleyen Bek, buna karşı işçi ve emekçilerin HDP’ de birleştiğini ve HDP’nin alternatif programı olduğunu söyledi. AKP’nin tuzu kuruların, yatları katları olan, gemicikleri bulunanların partisi olduğunu söyleyen Bek; HDP’ye verilen oyun işçilerin kendilerine vereceği oy olduğuna dikkat çekti.

HDP milletvekili adayı Rıdvan Turan ise asgari ücretin az olduğunu söyleyenin Cumhurbaşkanı tarafından azarlandığını, işsizliğin, yoksulluğun her geçen gün arttığı bir ülkede yaşadıklarını bunun kader olmadığını söyledi.  HDP ile Türkiye’nin emekten, barıştan kardeşlikten yana bir ülkeye kapı aralayacağını söyleyen Turan, işçilere HDP’ye oy vermesi ve HDP için çalışması çağrısı yaptı.

hdp2TÜMTİS Şube Başkanı Halil Çekin’de HDP’nin emek ve demokrasi mücadelesinin büyütülmesi açısından bir imkân olduğunu ve HDP’ye oy vereceklerini söyledi.

HDP milletvekili adayları ve beraberindeki heyet daha sonra TÜMTİS’in örgütlü olduğu Çukurova Kargo işçilerini ziyaret etti. Ambar işçileri ile 7 Haziran seçimlerini konuştu.

Burada 100 ambar işçisi ile buluşan HDP milletvekilleri adına ilk konuşmayı Tugay Bek yaptı. Bek, bir tarafta saraylar saltanatlar diğer tarafta asgari ücretle geçinmek zorunda kalanlar olduğunu söyledi. İşçilerin sadece oy kullanmayacaklarını geleceklerini oylayacaklarını bunun için tuzu kurların düzeni mi yoksa işçinin, halkın yönettiği bir ülkeden yana mı tercih yapılacağını hatırlattı. Bek, Çukurova kargo işçilerinin yaşadığı iş kazasından dolayı geçmiş olsun ve yaralılara acil şifa diledi. Rıdvan Turan İse, 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu tek parti tek adam diktatörlüğünü engellemek, saraydaki sultanın ülkeyi istediği gibi yönetmesine ve yolsuzluk ve yoksulluğa son vermek için HDP’ye oy verme çağrısı yaptı. Aday kader Duman’da AKP’ye karşı HDP’ de birleştiklerini ve AKP’yi durduracak tek gücün HDP olduğunu söyledi. Adayların konuşmalarının ardından işçiler, “Bizler HDP, bizler meclise” şeklinde slogan attı ve alkışlarla destek verdi. HDP adayları ve beraberindeki heyet daha sonra Çukurova kargo yemekhanesinde işçilerle birlikte yemek yediler.

 

 

YORUM YAP