tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

“HALKI KUCAKLAYAN BİR YAPI SERGİLEYECEĞİZ”

“HALKI KUCAKLAYAN BİR YAPI SERGİLEYECEĞİZ”
21 Aralık 2013 - 17:20

rukiye_cinkilicCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, sivil toplum örgütleri, odalar ve vatandaşlarla buluşmalarını sürdürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, sivil toplum örgütleri, odalar ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren Av. Rukiye Çinkılıç, Adana Milli Piyango ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. Oda başkanı ve yönetimince samimi duygularla karşılanan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç, her şeyi satıp özelleştiren AKP hükümetinin gözünü şimdi de milli piyangoya diktiğini söyledi.

Adana’daki 500 Milli Piyango bayisinin sorunlarını anlatan Oda Başkanı Karakuş ise iktidarın, şans oyunlarını ‘haram’ bahanesiyle özelleştirmeye çalıştığını vurguladı. Karakuş, “Milli Piyango İdaresi özelleştikten sonra şans oyunları haram olmaktan çıkacak mı?” diye sordu.

Av. Rukiye Çinkılıç da “Nasıl bir zihniyetle karşı karşıyayız anlamış değilim. Halkın dini duygularını istismar edip siyasi rant elde etmek siyasetçilere yakışmaz. AKP iktidarı kamu kaynaklarını hovardaca harcıyor. Ülkemizin teminatı konumundaki stratejik kurumlar bir bir elden çıkarıldı. Adana’da binlerce işçi çalıştıran fabrikalarımız tek tek kapandı. CHP olarak yerel seçimlerde üstün bir başarı sergileyeceğiz ve halkımızın refah seviyesinin yükselmesi için mücadele edeceğiz. Adana Büyükşehir Belediyesi yönetiminde de şeffaf ve katılımcı bir anlayışla halkımızın tamamını kucaklayacağız” diye konuştu.

Oda Başkanı Karakuş, Av. Rukiye Çinkılıç’a yılbaşı çekilişi öncesi bir de milli piyango bileti armağan edip şans getirmesini diledi.

 

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser