Gündem Adana

HADIRLI’DA ZEYDAN KARALAR COŞKUSU

HADIRLI’DA ZEYDAN KARALAR COŞKUSU
09 Mart 2014 - 10:17

zeydanHadırlı Mahallesi’ndeki ev toplantısı mitinge dönüşen Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, tüm dünyanın Türkiye’deki yolsuzluk iddialarını konuştuğunu belirterek, cebini değil halkı düşünen siyasetçi anlayışını Seyhan Belediyesi’nde oluşturacaklarını söyledi.

“İŞTE BAŞKAN İŞTE HADIRLI”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Hadırlı Mahallesi’nde gittiği ev toplantısı mitinge dönüştü. Mahalleli tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Karalar için vatandaşlar kurban kesti. Alana kadar sevgi gösterileri ve sloganlar ile yürüyerek gelen Karalar’a ilgi yoğun oldu. Karalar yaptığı konuşmada sade bir ev toplantısı için geldikleri Hadırlı’da kendilerine olan ilginin seçimin kazanılacağının göstergesi olduğunu söyledi. Karalar, Biz bura sade bir ev toplantısı için gelmiştik. Yani hazırlıksız geldik. Böyle bir meydanda binlerce kişi toplanıyorsa bunu daha da ciddiye almak gerekiyor. Sizler kardeşinize sahip çıkıyorsanız, ‘Zeydan gelecek, Seyhan gülecek’ diyorsanız. Demek ki Seyhan’da seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu.

TÜM DÜNYA ÜLKEMİZDEKİ YOLSUZLUK İDDİALARINI KONUŞUYOR

Ülkenin iyi yönetilemediğini ve AKP iktidarının artık son zamanlarını yaşadığını söyleyen Zeydan Karalar, 15 gündür tüm dünyanın Türkiye’deki yolsuzluk iddialarını konuştuğunu belirtti. Karalar,”Ülkemiz çok kötü yönetiliyor. 15 gündür tüm dünya Türkiye’yi konuşuyor. Ancak Ülkemizin mutluluğundan, güzelliğinden bahsetmiyor. Bakanların ve Başbakanın çocuklarını konuşuyor. Onların yaptıkları iddia edilen yolsuzluklardan bahsediyor. Türkiye’de hangi bakan oğlunun ne aldığı konuşuluyor. Babalar oğullarına nasıl iş alanı açarım diye düşündü. Arkadaşlar siyaset yapmak eskiden böylemiydi? Eskiden dedelerimiz siyaset yapmak için tarla satardı, öyle siyaset yapardı. Servet batırırlardı. Şimdi siyasetçiler maalesef cebini düşünüyor, yandaşı düşünüyor. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki; ‘Bizim için yandaş yok, vatandaş var’ diyor. Siyaset yapan arkadaşlarımız eğer cebini düşünmezse, vatandaşı düşünürler. Biz yeniden vatandaşı düşünen, cebini düşünmeyen siyasetçi tipini Seyhan Belediyesi’nde oturtacağız” şeklinde konuştu.

KARALAR: KADINLARIMIZ EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ

Yaptıkları mitinglerde ve ev toplantılarındaki kadın sayısının fazlalığına değinen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, en büyük destekçilerinin kadınlar olduğunu söyledi. Karalar, “Ben mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Ben özellikle kadınlara, özellikle sizlere, ablalarıma şükranlarımı sunmak istiyorum. Önünüzde saygı ile eğilmek istiyorum. Kadınlarımız her yerde bizleri destekliyor. Erkeklerimizden çok kadınlarımız görüyoruz. Kadınlarımız erkeklerden fazla bu işe inanmış ve AKP hükümetini göndermekte kararalı” dedi.

“BOLLUK KENTİ ADANA’DA İŞSİZLİKLE BOĞUŞUYOR”

Bolluk ve bereket kenti Adana’nın işsizlikle boğuşan bir il haline geldiğini belirten Zeydan karalar, Adana halkının bu iktidara bir ders vereceğine inancının tam olduğunu söyledi. Karalar, “Adana öyle bir memleket idi ki; bolluk kenti, bereket kenti. Van’dan, Hakkâri’den, Diyarbakır’dan, Niğde’den, Kayseri’den insanlar buraya gelirdi. Bu insanlarımız aş, iş bulurdu. Eskiden insanlar çalışıyordu, para kazınıyordu. Ancak şu anda anaların çocuklarına iş bulamadığı hale getirdiler. Adana, İstanbul’dan sonra sanayileşmede 2’nci büyük kentti. Ancak gelin görün ki onlardan eser kalmadı. Adana’yı öldürdüler. Adana’yı sürekli karıştırıyorlar. Gezi olayları çıktı. Size bir hayat, bir yaşam biçimi dayattılar. Kadınlar evde oturacak, kürtaj yasak! ‘Dindar nesil istiyoruz’ dediler. Ama genlerimiz buna engel oldu. Bir başbakanın ülkede senin yüzde ellin, benim yüzde ellim diye ayırması doğru mu? Sanki ülkeyi düzeltti de Irak’ı, İran’ı, Suriye’yi karıştırdı. Senin ne işin var Irak’ta, Suriye’de, şurada burada sen vatandaşın derdine bak. Gel buraya buradaki sorunlara bak.”

OY KULLANMAK VATANDAŞLIK GÖREVİDİR

Yıllardır Atatürk’ün kurduğu partide siyaset yaptığını ancak herkesinde siyasi görüşüne saygı duyulması gerektiğini söyleyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Karalar, herkesin yurttaşlık görevi olan oy kullanma işini önemsemesini istedi. Karalar, “Atatürk’ün kurduğu bir parti diye hep buradaydım. Başka arkadaşların siyasal tercihlerine saygı duyacağız. İşimiz o değil, işimiz ona karşı çıkmak ta değil. Bu kardeşiniz 38 yıllık siyasetinin sonucu önseçimden çıkarak aday oldu. İşte 30 Mart’ta hasretinizi bitirecek kardeşiniz burada. Bakın bizim özlemimiz büyük, arzumuz büyük, hedeflerimizde büyük. Ben iddialı bir adamım. Belediyeyi kazanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak sizlerden ricam oy kullanmanız. Oy kullanmak önemli bir yurttaşlık, vatandaşlık görevidir. Sandığa gidip oy verirken kendi geleceğimizi, çocuklarımızın geleceğini, torunlarımızın geleceğini oyluyoruz. Oy vermek önemli bir iştir. Oy kullanmalıyız ve öylesine oy kullanmamalıyız. 30 Mart’ta halkın belediyesini kuracağız. Bu kardeşiniz belediye başkanı olacak. Ana kette de birinci olacağız… Seyhan’da 7-8 kamuoyu araştırması(Anket) yapılmış. Bu yapılan araştırmaların tamamında öndeyiz. Şu anda 6-7 puan öndeyiz. Her mahallede itibarımız var. ‘Hadırlı böyle, başka mahalle nasıl?’ diye düşünmeyin her mahalle böyle. Seyhanlılar bize inanıyor ve güveniyor” şeklinde konuştu.