Gündem Adana

GÜVEN BOĞA: “İHRACIM CHP VE BELEDİYEYE GÖZDAĞI”

GÜVEN BOĞA: “İHRACIM CHP VE BELEDİYEYE GÖZDAĞI”
28 Kasım 2016 - 17:27

guvenbogaSon Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile memuriyetten çıkarılan Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler-Basın Yayın Müdürü Güven Boğa, ihraç kararının tamamen keyfi ve Seyhan Belediyesine, CHP’ye bir gözdağı vermek olduğu savundu.
20 yıllık öğretmenlik hayatının ardından 2014’te Seyhan Belediyesi’nde göreve başladığını belirten Boğa, bu süre içinde tüm kitle örgütleri, sendikalar ve odalarla ilişkileri en üst noktaya taşıdığını ve 2015 yılındaki kültürel etkinliklerde 120 bin, 2016 yılında ise 180 bin kişiyi katmayı başardığını belirtti.
HAKSIZ YERE ÇIKARILDIM
Kamu görevinden çıkarılmasının haksız yere olduğunu savunan Boğa yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Ne ile suçlandığım bildirilmeden ve tarafıma savunma hakkı tanınmadan, görevimden ihraç edilmem, hukukun en temel ilkelerine, insan haklarına, ülkemizin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler ve Anayasamızda yer alan hükümlere aykırıdır. Bugüne kadar hakkımda örgüt üyeliği ve benzer suçlamalar ile herhangi bir şikâyette bulunulmamıştır. Bu suçlamalarla alakalı daha önce hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması ya da ceza kovuşturması mevcut değildir. Kamu görevinden çıkarılmak, memuriyet hayatında karşılaşılabilecek en ağır yaptırımdır. Hiçbir somut gerekçe bulunmadığı halde bu şekilde bir yaptırımla karşı karşıya bırakılmamdan dolayı, ben ve ailem açısından maddi ve manevi anlamda telafisi imkânsız zararlar söz konusudur. Kişisel ve mesleki itibarım son derece ağır biçimde zedelenmiştir. Yapılan hatanın bir an önce düzeltilerek, kamu görevimden çıkarılmama ilişkin işlemin iptal edilmesini ve göreve başlatılarak mağduriyetimin giderilmesi hususunda gösterilebilecek tüm çabalar yalnızca benim değil hepimizin kazanmasını sağlayacaktır.”

marmaris tekne turu