Gündem Adana

GÜRSEL TEKİN: TAVUK YUMURTA İLİŞKİSİDİR

GÜRSEL TEKİN: TAVUK YUMURTA İLİŞKİSİDİR
19 Aralık 2016 - 12:33

gurseltekinCumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Sekreteri ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Çukurva Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. CHP İl Başkanı Ayhan Barut’la birlikte basının karşısına geçen Tekin, “Bazı basın kuruluşları FETÖ ile AKP arasında herhangi bir işbirliği olmadığını söylüyor. AKP ile FETÖ arasındaki ilişki tavuk ile yumurta arasındaki ilişki gibidir” dedi.

gurseltekin2 Adana’da, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Tekin, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tekin, “Ülkemizin gündemi çok yoğun. Bugün yine, acı haberle uyandık. Fırat Kalkanı Operasyonunda bir kardeşimiz şehit düştü, beş yaralımız var. Şehidimizin ailesine başsağlığı diliyoruz. Yaralı askerlerimize şifalar diliyorum” dedi.
Türkiye’nin gerek içeride gerek dışarıda çok ciddi sıkıntılarla, sorunlarla karşı karşıya olduğunu ifade eden Tekin, “Bütün bunlar olurken, siyaseten her türlü yetki bende olsun ama hiçbir sorumluluk olmasın diyen bir siyasi süreçle karşı karşıyayız. Yani bütün bu Ortadoğu’da yaşanan sorunlar bir gece yarısı deprem gibi karşı karşıya kaldığımız olay değildi. Bu bir siyasi tercihti” diye konuşt

marmaris tekne turu