DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.169,450.463

GÜNEY ROTARY KULÜBÜ VE HAYIRSEVERLERDEN ORTAK PROJE

Yayınlanma Tarihi :
GÜNEY ROTARY KULÜBÜ VE HAYIRSEVERLERDEN ORTAK PROJE

Adana Güney Rotary Kulübü topluma karşı olan sorumlulukları neticesinde Yenice’de bulunan Günyurdu İlkokulu ve Ortaokulu’nun tuvaletlerini, seramiklerini, çeşmelerini engelli rampasını ve çevre seramiklerini yaptırdı. Okulda yapılan törene 2430. bölge Guvernörü Emre Öztürk ve kulüp üyeleri ve hayırseverler katıldı.

Kulüp başkanı Nilgün İnal törende yaptığı konuşmada şunları söyledi. ”Dönemimizin başında Rotary ile hayal edelim diyerek yola çıktık ve bu yolda Tarsus/Yenice’ye bağlı Günyurdu İlkokulu ve Ortaokulunun tuvaletlerini, seramiklerini, çeşmelerini, lavabolarını, engelli rampasını ve çevre seramiklerini Yapıray Demiryolu İnş. Sis. San. Ve Tic. A.Ş. İle MSC Mühendislik Taah. San. Ve Tic. Ltd. Şti. Sponsorluğunda hayallerimizi gerçeğe dönüştürdük. Artık bu okulun öğrencileri daha hijyenik koşullarda eğitimlerini sürdürebilecekler. Biz Rotaryenler içinde yaşadığımız topluma karşı sorumluluğu olan bireyleriz. Yeni nesillerin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde en güzel okullarda, en iyi eğitimlerden geçerek geleceğimizi inşaa etmesi de en büyük temennimiz. Nitekim Atamız; Okul genç dimağlara, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete muhabbeti, şeref-i istiklali öğretir demiş ve en büyük savaşı cahilliğe karşı yapılan savaş olarak görmüştür. Bizler de onun izinden gitmekte ve bugün Günyurdu okulda geleceği inşa edecek öğrencilerimize bir nebze katkıda bulunabilmiş olmanın onurunu yaşadık” dedi.

Konuşmaların ardından çalışmalarda emeği geçen hayırseverlere plaket takdimi de yapıldı.

Tören sonrası öğrencilere pasta ve meyve suyu ikram edildi. Çok mutlu olduklarını belirten öğrenciler de Adana Güney Rotary Kulübü’ne ve hayırseverlere teşekkür etti.

YORUM YAP