DOLAR21,9248% 1.57
EURO23,6099% 1.53
STERLIN27,5822% 1.3
FRANG24,1832% 1.59
ALTIN1.383,51% 1,63
BITCOIN27.210,485.546

GÜMRÜKÇÜLERDE 40. YIL COŞKUSU

Yayınlanma Tarihi :
GÜMRÜKÇÜLERDE 40. YIL COŞKUSU

gumrukculer_gunuMersin Gümrük Müşavirleri Derneği, kuruluşunun 40. yılını Ekonomi Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği panel ve baloyla kutladı.

40. yıl etkinlikleri kapsamında Akdeniz İhracatçı Birlikleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Ekonomiye Lojistik ve Gümrük işletmelerinin Etkileri” konulu panelde, uzmanlar ve bilim insanları lojistik ve gümrük işlemlerinin bölge ekonomisine etkileri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Panelin açış konuşmasını Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı Baki Şimşek yaptı. Baki Şimşek, gümrük müşavirlerinin sorunlarına değinip çözüm yolları hakkında önerilerde bulunduktan sonra konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Ekonomi Bakanı Yardımcısı Mustafa Sever’in konuşmasının ardından panelistler Prof. Dr. Nevzat Saygılıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Sefa Ekin, Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard.Doç. Dr. Enver Gürgen, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mahmut Arslan, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Üyesi Ali Can Yamanyılmaz, Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Atahan Çukurova, GMD İcra Kurulu Başkanı Taşkın Dalay da panelist olarak birer sunum gerçekleştirdi.

Lojistik ve gümrük işletmelerinin bölge ekonomisine önemli katkılar sunduğu sonucuyla kapanan panelin ardından düzenlenen baloya ise üst düzey bürokratlar, Gümrük Bölge Müdürlüğü ile birçok kurum ve kuruluşun yöneticileri, Mersin Gümrük Müşavirleri Derneği’nin üyeleri eşleriyle birlikte katıldı. Geceye katkı sunan Bakanlık yetkilileri ile panelistlere teşekkür plaketi sunuldu.

Samimi bir ortamda geçen gecede katılımcılar hem stres attı, hem de kaynaşma imkanı buldu.

YORUM YAP