Gündem Adana

GÜLÜMSE HAYATA…

GÜLÜMSE HAYATA…
24 Eylül 2018 - 12:37

????????????????????????????????????

TDB Akademi ile Adana Diş Hekimleri Odası “Her Yönüyle Laminate Veneer” semineri düzenledi. Seminere Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalından Prof. Dr. Bulem Yüzügüllü Tütüncüler konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Tütüncüler, “İnsanlar ilk önce %47 oranla gülümsemeye bakıyor.” dedi.

“VATANDAŞLIK HAKKI ALAN YABANCILARA ‘SAĞLIK SİGORTASI’ ŞARTI GETİRİLSİN”

Seminerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyen yabancılara yönelik Sağlık Bakanlığı’na öneride bulunan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, konuşmasında şunları söyledi;

“Bilindiği gibi Ekonomik Önlem Paketi’nde: Yabancıların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olabilmesi için 250 bin dolarlık konut alıp, 3 yıl ikamet etme şartı getirildi. Aynı şekilde 500 bin dolarlık yatırım yapıp, 3 yıl ikamet edenlerede vatandaşlık yolu açıldı. Buradaki önerimiz şudur: bu yöntemle vatandaşlık edinmek isteyenlere 3 yıllık ikamet etme süresi içerisinde özel sağlık sigortası poliçesi şart koşularak, bu alanda sağlık turizmine katkı konulabilir. Bu poliçenin içerisinde ağız ve diş sağlığı içinde bir tedavi paketi olması olumlu olacaktır. Bu şekilde özelde çalışan kurumlara bir destek sağlanmış olacaktır (Hastane, ADSM, poliklinik, muayenehane) diye düşünüyorum.”

GÜZEL GÜLÜŞ GÜZEL TASARIM

TDB yönetmeliklerinde Bilim Ödülü maddesi olduğunu ama para ödülü olmadığını, 50 bin TL gibi para ödülü verilmesinin meslektaşlar arasında bir canlanma yaratacağının önerileri arasında bulunduğunun altını da çizen Başkan Dt. Güler, “Madem ki bu kadar fakülte açıldı. Evet sancılar var. Öğretim Üyesi sayısı az ama her şeye rağmen bizim olabilecek üzerinden gitmemiz ve doğruyu bulmamız lazım. Ülkemizdeki diş hekimliği fakültelerinde oldukça ciddi sayıda yabancı öğrenci okuyor. ‘Yabancı Öğrenci Kolu’ kurulması önerimiz var. Bu yabancı öğrenciler aynı zamanda bizlerin kültür elçisi olmaktadır.” dedi.

Günümüzde güzel gülüşler ve güzel tasarımların oldukça popüler bir konu olduğunu söyleyen Başkan Güler, konuşmacı Prof. Dr. Bulem Yüzügüllü Tütüncüler’e ve katılımcı diş hekimlerine teşekkür etti.

İNSANLAR İLK ÖNCE %47 ORANLA GÜLÜMSEMEYE BAKIYOR

Estetik – Kozmetik, Renk, Laminate veneerler için; (endikasyonlar, kontrendikasyonlar, yüz analizi, preparasyon, materyaller, simantasyon), Vakalar ve Okluzyon konuları ile restorasyonların yapım teknikleri hakkında katılımcı diş hekimlerine bilgi veren Prof. Dr. Bulem Yüzügüllü Tütüncüler, insanların yeni tanıştıklarında ilk olarak dikkat ettikleri şeylerin %47’sinin gülümsemelere, %31’inin gözlere, %11’inin kokulara, %7’sinin kıyafetlere, %4’ünün ise saçlara baktığını söyledi.