DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GİRİŞİMCİLİK NEREDE BAŞLAMALI?

Yayınlanma Tarihi :
GİRİŞİMCİLİK NEREDE BAŞLAMALI?

tobb_kadin_girisimcilerTOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, Türkiye’nin uygulamalı girişimcilik eğitimine ilköğretimden itibaren ihtiyacı olduğunu söyledi.

TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin, ilkokul çağlarında başlaması gerektiğini, özellikle kadın girişimci sayısının artırılmasında buna ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Adana Ticaret Borsası’nda (ATB) Türkiye İş Kurumu Adana İl Müdürü Haşim Meydan’ın katıldığı “İŞKUR’un İşverene Destekleri” konulu gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan Özden, farklı sektörlerde başarılı işletmeleri yöneten TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin yeni girişimcilere örnek olması açısından önemli olduğunu da belirtti.

Konuşmasında, girişimciliğin özendirilmesinin önemine dikkat çeken Esra Özden şunları söyledi: “AB’de kadın girişimci oranı yüzde 28, OECD ülkelerinde yüzde 25’ler seviyesinde. Son yıllardaki çabalara rağmen ülkemizde ise kadın girişimci oranı yüzde 6’lara çıkarılabildi. 2023 hedeflerimizi, bu tabloyla yakalanmaz. İlkokulda kantinleri öğrencilerin çalıştırdığı dönemler bile, çocukların kendi işini kurma, ticareti, hizmet üretimini temelden uygulamalı öğretme modelinin bir parçasıydı. Türkiye’de her genç ya kamuda çalışmak da ya da özel sektörde genel müdür olmak istiyor. Girişimciliği özendiren radikal reformlara ihtiyacımız var.”

Hizmet Alanı Geniş

Çok sayıda kadın girişimcinin katıldığı toplantıda konuşan İŞKUR Müdürü Haşim Meydan da her işletmeye bir danışman tahsis edildiğine dikkat çekerek, “Danışmanlarımız ve personelimiz iş dünyasının insan kaynağı birimi gibi görev yapıyor. SGK prim ödemeden maaş desteğine birçok alandaki desteğimizden iş çevresinin yararlanmasını istiyoruz. İşverenlerimize eleman taleplerinin alınması ve karşılanması, iş gücü eğitimleri, istihdam garantili kurslar, işbaşı eğitim programları, girişimcilik programları gibi birçok konuda geniş kapsamlı hizmet verebiliyoruz” dedi.

İŞKUR uzmanlarının sunum gerçekleştirdiği toplantıda kadın girişimcilerin soruları da yanıtlandı. TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden, İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan’a teşekkür belgesi verdi.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış