DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GENÇLERİN VE ENGELLİLERİN HAMİSİ

Yayınlanma Tarihi :
GENÇLERİN VE ENGELLİLERİN HAMİSİ

arifsezerCHP Ceyhan Belediye başkan adayı, Orman eski bakanı Arif Sezer Ceyhan Toktamış Köyü’nde sıradan bir siyasetçi değil, devlet adamı olduğunu bir kez daha ispatladı.

Toktamış Köyü gezisinde “yoksulların ve gençlerin hamisi olacağız” diyen Arif Sezer bedensel özürlü

Gülşen Kandemir ve Mustafa Basut’a birer tekerlekli sandalye hediye etti.

Mahalle ve köylerde gençlerin sportif faaliyetlerine önem vereceklerine de değinen Arif sezer, “ gençlerimizi kahve köşelerinden mutlaka kurtarmamız gerekir” diyerek Toktamış Köyü’nün amatör sporcularına sembolik olarak iki adet futbol topu hediye ederek, “ gençler izbeliklerden ve kötü alışkanlıklardan mutlaka kurtarılmalıdır. Bu gün Türkiye’de uyuşturucu kullanım yaşı ilkokullara kadar düşmüştür. Bu bir ulusun başına gelebilecek en büyük felaket demektir. Gençlerimizi Gazi Mustafa kemal paşa’nın sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” mantığı ile hareket ederek spora teşvik edeceğiz. Bu gün verdiğimiz futbol topları sembolik değerlidir. Ama ben bu iki futbol topunun bile gençlerimizin spor alışkanlığını kazanmasına yardımcı olacağından eminim” dedi.

Toktamış Köyü’ndeki konuşmasında iktidarın tarımı yok ettiğini belirten Arif Sezer “ Dün Ceyhan dediğimiz zaman Çukurova bölgesinin en hareketli bölgesi akla gelirdi. Çukurova’nın büyük bir kısmının pamuğu Ceyhan’da işlenirdi. Bu gün Ceyhan ekonomik olarak, Gayri Safi Hâsıla’daki yerini yitirmiş ve 40 küsur ilden büyük olmasına rağmen ekonomik değerini yitirmiştir” dedi.

“Asıl özürlü beyin özürlülerdir”

Her siyasetçinin siyaset meydanında nutuk çekerek özürlülerin hamisi olacağını belirttiğini ifade eden Arif Sezer “ Asıl özürlü olan bedensel özürlüler değildir. Asıl özürlü olanlar beyin özürlü olanlardır. Beyin özrü olanlar bu gün Türkiye’yi samana, ota muhtaç etmişlerdir. Bedensel özürlülerin toplum içinde kaynaşmasını sağlayacağız. Bunun başlangıç noktası da ulaşımda kolaylık sağlamaktır” diyen Arif Sezer Gülşen Kandemir ve Mustafa Basut’a armağan ettiği tekerlekli sandalyelerin de sembolik olduğunu belirterek “ bedensel özürlülerin dünyası bastonlarla gidebilecekleri yer kadar değildir. Onlara sahip çıkarak Ceyhan’ın ve Türkiye’nin her yerine ulaşmalarını sağlayacağız” dedi.

 

Yeter ve Abdurrahman’a kutlama ziyareti

Arif Sezer, Toktamış Köyü gezisinde Çalış ve Kandemir ailelerini de ziyaret ederek düğün hazırlığında olan Yeter Çalış ve Abdurrahman Karatay’ı da kutladı.

Evlilik müessesesinin çok önemli olduğunu belirten Arif Sezer, “ İki genç hayatlarının dönüm noktası olan evlilik hazırlığı içindeler. Bu gece onların düğünleri yapılacak ve mutlulukları kutlanacak. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla mutluluklarına katılmaya geldik. Tanrı onları bir ömür boyu mutlu etsin” dedi.

YORUM YAP