Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“GENÇLERE ŞÜPHE İLE YAKLAŞAN ANLAYIŞ”

Yayınlanma Tarihi :
“GENÇLERE ŞÜPHE İLE YAKLAŞAN ANLAYIŞ”

ibrahim_ozdis_seyhanCHP Seyhan Belediye Başkan Aday adayı Adana Eski Milletvekili İbrahim Özdiş, Vali Hüseyin Avni Çoş’un öğrenci evleri ile ilgili yaptığı açıklamayı eleştirdi.

İbrahim Özdiş, Vali Hüseyin Avni Çoş’un  “Ge­nel ah­la­kın ko­run­ma­sı da dev­le­te ait gö­rev­ler ara­sın­da­dır.”  sözlerinin birey özgürlüğüne açıkça saldırı niteliğinde olduğunu belirtti. Özdiş,“Valinin hükümetin valisi değil Devletin valisi olması” gerektiğinin altını çizdi. CHP Seyhan Belediye Başkan A.adayı İbrahim Özdiş şöyle dedi.

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 10 Kasımda saygı ve özlemle bir kez daha anıyorum. Düşünceleri ışığında doğan Cumhuriyet değerlerimizin savunucusu olan bizler CHP olarak yurttaşına özellikle gençlere şüphe ile yaklaşan anlayışı red ediyoruz. Gençler geleceğimizdir.  Mustafa Kemal Atatürk “Bütün ümidim gençliktedir.” derken Cumhuriyeti de onlara emanet etmiş ve “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, O’nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” Sözleri ile gençliğe güvenini açıkca işaret etmiştir. Dünyanın bilim ve ilimde ilerleme noktasında iken başbakanın kaç çocuk yapılacağına, nasıl yaşanacağına dair evin içine yönelik müdahale anlayışı insan hak ve özgürlüklerine de aykırıdır.  Yine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm” sözleri bugün yönetimde olan anlayışında iyi okuması ve algılaması gereken sözlerdir. Gezi’de, ODTÜ’de gençlerin yaşadıkları topluma ve çevreye duyarlılıklarından rahatsızlık duyan kafalar gençlerin yaşam alanları ve özgürlüklerini yok etmek adına her yolu denemektedir. Ne varki özgürlükleri baskı altına alan yada özgürlükleri sınırlayanların karşısında seçimlerde oylarımız ile gereken yanıtı vereceğiz.”

YORUM YAP