Ankara Escortları

DOLAR32,2146% 0.1
EURO35,0414% 0.52
STERLIN41,0900% 0.34
FRANG35,2684% 0.38
ALTIN2.449,50% -0,50
BITCOIN69.710,20-0.534

GENÇLER BİRARADA

Yayınlanma Tarihi :
GENÇLER BİRARADA

ak_parti_genclik23’cüsü gerçekleştirilen AK Parti İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı Seyhan Kültür Merkezinde yapıldı.

Toplantıya AK Parti Adana Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Gençlik Kolları üyeleri ve partililer iştirak etti.

Divan heyetinin oluşturulmasıyla devam eden toplantı da Divan; eski Gençlik Kolları Başkanı Orhan Tosun, Rojbin Büyükfidan, Türker Doğan, Yunus Yavan ve Nurseren Özmansur’dan oluştu.

Toplantının açış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay, birlik, beraberlik ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gençliğe verdiği önemden bahsederek, özellikle gençliğe 6 Ekim’de yapılacak olan mitingde önemli görevler düştüğünü söyledi.

Başkan Mehmet Ay, “Üye sayımızı 50 binlerin üzerine çıkardık. Bu başarımızın devam etmesi gerekiyor. Durmadan ve ara vermeden yeni arkadaşlarımızı aramıza katmaya gayret edeceğiz. Parti büyüklerimizin bize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Şu an Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’in 6 Ekim mitingi için hazırladığı mektubu gençlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Gençler olarak miting alanında en fazla kalabalığı toplamak istiyoruz” dedi.

Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise kendi yazdığı ‘Her Dem Erdem’ isimli kitabından alıntılar yaparak gerçekleştirdiği sunumda, gençliğe siyasetin önemini anlattı ve tavsiyelerde bulundu. Milletvekili Ünüvar, “Siyaset ekip işidir. Ekibini ihmal etme, ikmal et. Not almak çok önemlidir. Küçük bir cep not defterinizin olmasını tavsiye ediyorum çünkü ‘Söz uçar yazı kalır’ der atalarımız. Ben de genellikle her şeyi not alırım. Hayatta; ‘unuttum’ ve ‘zaten’ kelimelerinden nefret ederim. Öğrencilik, doktorluk, öğretim üyeliği, müsteşarlık ve Milletvekilliği dönemlerimde yaşadıklarımı, okuduklarımı, hissettiklerimi, duyduklarımı ve düşündüklerimi ‘kaybetmemek için kaydetmeye’ özen gösterdim. Yıllarca kaydettiklerimi de “Her Dem Erdem” isimli kitabımda topladım. Siz gençlere de sürekli notlar tutmanızı tavsiye ederim” diye konuştu.

İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı’da konuşmasında, gençlik enerjisinin öneminden bahsederek, “Bu genç yaşta AK Parti gibi gençliğe önem veren bir partide elinize geçen bu fırsatı iyi değerlendirin ve kendinizi iyi yetiştirin. Görüyorsunuz milletimizin inançlı ve iyi yetişmiş, uzman kadrolara ihtiyacı var. Gerek siyasi hayatınızda gerekse de kendi işinizde en iyisi siz olun. Bu uğurda göstermeniz gerek en üstün çabayı gösterin. Çünkü bu yıllar göz açıp kapayıncaya kadar geçecektir” açıklamalarını yaptı.

Toplantıda, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan gençlerle tecrübelerini paylaştı. Çelikcan, gençlik yıllarlında ODTÜ’de okumayı çok istediğini fakat okuyamadığını ifade ederek, Allah’ın genç yaşta kendi yanında birçok ODTÜ mezunu ile çalışmayı, onlara amirlik yapmayı nasip ettiğini söyledi.

İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Yakup Koç, AK Gençliğin etkinliklerini bir video gösterisiyle anlatırken, İl Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanı Yelda Yurt, kurulan SKM birimi hakkında sunum eşliğinde bilgilendirmeler yaptı.

Toplantının sonunda Gençlik Kollarının adet haline getirdiği ve hizmeti geçen eski Gençlik Kolları Başkanlarına takdim ettiği plaketi bu kez İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, eski Gençlik Kolları Başkanı Orhan Tosun’a sundu.

YORUM YAP