DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GELECEĞİN TELEVİZYONCULARI

Yayınlanma Tarihi :
GELECEĞİN TELEVİZYONCULARI

tvcilerSeyhan ÇEP Ticaret Meslek Lisesi Radyo Tv Bölümü öğrencileri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştüler. Radyo Tv Bölümü öğretmenleri Ömürzat Toparlak ve Ayşe Bıyık’la birlikte ÇGC’ye gelen 11. Sınıf öğrencileri, mesleki konularda Başkan Esendemir ve yönetim kurulu üyelerine çeşitli sorular yöneltirken, kendi görüşlerini de dile getirme imkanı buldular.

Öğretmenler Ömürzat Toparlak ve Ayşe Bıyık, yazılı ve görsel medya mensuplarının sosyal örgütü olan ÇGC’nin, çeşitli konulardaki açıklamalarını takip ettiklerini belirterek, “Yarının gazetecileri ve televizyoncularının yetişeceği okulumuzda, öğrencilerimizin burayı ziyaret etmesinin ve çalışmaları hakkında bilgi almalarının yararlı olacağını düşündük. Bu ziyaretlerimizi medya kuruluşlarına da yayarak öğrencilerimizin teorik bilgilerini pratikte nasıl hayata geçirebilecekleri konusunda tecrübe sahibi olmasını amaçılıyoruz” dediler.

Ziyaretlerinden dolayı Seyhan ÇEP Ticaret Meslek Lisesi Radyo Tv Bölümü öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, temel görevi kamuoyunu doğru bilgilendirmek olan gazetecilerin günümüzde zor koşullarda çalışsalar da, gazeteciliğin kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Esendemir, güçlüklerine rağmen bu okulu tercih etmelerinden dolayı öğrencileri kutladı ve “İnanıyorum ki gelecekte aranızdan ülkesine yararlı olacak ve görevini en iyi şekilde yerine getirecek gazeteciler yetişecektir. Sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu. Ziyaret esnasında öğrenciler Başkan Esendemir’e  gazetecilikle ilgili çeşitli sorular sorarken Seyhan ÇEP Ticaret Meslek Lisesi, Radyo Tv Bölümü öğrencileri, kendilerine yöneltilen sorulara da samimi ve içten yanıtlar verdiler.

YORUM YAP