DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GEDİZ ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYON

Yayınlanma Tarihi :
GEDİZ ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYON

gedizAdana’da 5 gündür devam eden “3. Lig Final Grubu 2. Lige Terfi” karşılaşmaları sona erdi. Hiç yenilgisi bulunmayan Gediz Üniversitesi turnuvanın şampiyonu oldu.

Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirilen günün ilk maçında Aşut Mersin, rakibi Afyon Karahisar Belediyespor’u zorlanmadan 83-71 yendi. Bu karşılaşmada Aşut Mersin’den maçın yıldızı seçilen Barbaros Bozkurt’a plaketini Basketbol Federasyonu Adana İl Temsilcisi Rıza Öztürk verdi.

Günün ikinci karşılaşmasında Adanaspor, turnuvada hiç galibiyeti bulunmayan İstanbulspor’u 79-66 yenerek ikinci galibiyetini elde etti. Adanaspor’dan Mesut Kadir Çipa, maçın yıldızı seçildi. Plaketini Adana Bölgesi Teknik Komiseri Cem Cengiz verdi.

Günün son karşılaşmasında turnuvanın iki güçlü ekibi Gediz Üniversitesi ile Melikşah Üniversitesi karşı karşıya geldi. Son periyotta üstünlük sağlayan Gediz Üniversitesi hiç yenilgi almadan turnuvanın şampiyonu oldu.  Gediz Üniversitesi’nden maçın yıldızı seçilen Eren Ocaktürk’e plaketini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi verdi.

-İLK 3 SIRAYI ALAN KULÜPLERE KUPA VE MADALYA ÖDÜLÜ-

Turnuvada şampiyon olan Gediz Üniversitesi, ikinci olan Aşut Mersin ve üçüncü olan Melikşah Üniversitesi’ne kupa, madalya ve diğer ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Eski Başkanı Başmüfettiş Hasan Çelik, Spor Şube Müdürü Kazım Tekin ile Basketbol Federasyonu İl Temsilcisi Rıza Öztürk verdi.

Turnuvanın en başarılı oyuncusu seçilen Gediz Üniversitesi’nden Eren Ocaktürk’e plaketini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi verdi.

Şampiyon olan Gediz Üniversitesi sporcu, teknik kadro ve diğer görevlileri salon içinde uzun süre sevinç gösterilerinde bulundular.

YORUM YAP