DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

FİNAL GİBİ…

Yayınlanma Tarihi :
FİNAL GİBİ…

finalFinal Okulları’nın tüm okullarında eşzamanlı olarak 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde yapılan Düzey Belirleme Sınavı’na ilgi yine büyük oldu. Diğer sınıflarda kontenjan olmadığı için Adana Final Okulları’nda sadece 3.4.5. ve 9. Sınıflar için düzenlenen sınava başvuran yaklaşık 8 bin öğrenci, velileri ile birlikte sınav saatlerinde okul bahçesini doldurdu. Düzey Belirleme Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler, aldıkları puan oranında burs hakkına sahip olacak.

Sabahın erken saatlerinden itibaren okula gelen aileleri kapıda karşılayan yönetici ve öğretmenler; öğrencileri sınav salonlarına alırken velileri de bahçede kendileri için hazırlanan bölümlere yönlendirdi. İki gün boyunca çocukları Düzey Belirleme Sınavı’na giren veliler de okul bahçesinde çeşitli ikramlarla ağırlanırken çocuklarını beklerken gazetelerini okuyup, çaylarını yudumladı.

Düzey Belirleme Sınavı’na ilginin yoğun olmasından duydukları mutluluğu dile getiren Adana Final Okulları Genel Müdürü M. Turhan Orhan, “Adana Final Okulları başarılı bir nesil yetiştirmeye devam ediyor. Her yıl ülkemizin geleceğine yön verecek öğrencileri desteklemek amacıyla düzenlediğimiz bu sınava gösterilen bu büyük ilgi bizi gururlandırıyor. Bu ilgi kurumumuza, eğitim anlayışımıza ve öğretmen kadromuza duyulan güvenin de göstergesidir. Tüm velilere ve öğrencilere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Adana Final Okulları Düzey Belirleme Sınavı sonuçları ise 14 Nisan 2014 Pazartesi günü açıklanacak.

YORUM YAP