Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

FİLOZOFLAR ADANA’DA BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi :
FİLOZOFLAR ADANA’DA BULUŞTU

felsefe‘Türkiye’de Felsefi Antropoloji Çalışmaları Sempozyumu’ konulu toplantılar dizisi Adana’da gerçekleşti. Sempozyum kapsamında Mengüşoğlu-Nutku-Anğ-Eserpek Kütüphanesi de açıldı. Eğitim Fakültesi Felsefe Grubu Eğitimi Anabilim Dalı’ndaki kütüphane açılışına ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ÇÜ Eski Rektörü Prof. Dr. Mithat Özsan ve Türkiye’nin farklı üniversitelerinin eski rektörleri ile Yusuf Mengüşoğlu, Dr. Ferhat Nutku, Hülya Can Nutku, Dr. Tüten Ayla Anğ ve aile üyelerinin yanı sıra öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

felsefe2Mengüşoğlu-Nuntu anısına, 12-13 Kasım’da Çukurova Üniversitesi, Çukurova Öğretim Elemanları Derneği ve Seyhan Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen sempozyumlarda birçok filozof, öğretim üyesi, gazeteci ve akademisyen Adana’da buluştu.
felsefe4Etkinlikler kapsamında Tüten Anğ Oturumu’nda ‘Felsefe, İnsan, Toplum, Doğa İlişkileri’ sempozyumu da gerçekleşti. CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, akademisyenler ve öğrencilerin de izlediği sempozyumun oturum başkanlığını Prof. Dr. Betül Çotuksöken gerçekleştirdi. Yeni Adana Gazetesi İmtiyaz Sahibi Çetin Remzi Yüregir’in de konuşmacı olduğu sempozyumda felsefenin tarihine ve geleceğine ışık tutulurken, felsefe bölümünü bitiren öğrencilerin geleceği de tartışıldı.
felsefe3Prof. Dr. Adnan Gümüş, Prof. Dr. Yasin Ceylan, Doç. Dr. Doğan Göçmen, Gazeteci Çetin Remzi Yüregir, Gazeteci Gülçin Gülan, Yrd. Doç. Dr. Güçlü Ateşoğlu, Öğretim Görevlisi Semir Temiz ve Öğretim Görevlisi Ahmet Alkayış’ın katıldığı sempozyum konukların yorum ve sorularıyla sona erdi.

YORUM YAP