Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

FAİK KASAPOĞLU’NA VEFA ÖRNEĞİ

Yayınlanma Tarihi :
FAİK KASAPOĞLU’NA VEFA ÖRNEĞİ

faik_kasapogluna_vefaSeyhan Soroptimist Kulübü, Adana’da Türk Sanat ve Türk Halk Müziği’nin gelişmesine büyük katkı sağlayan sanatçıya teşekkür plaketi sundu.

Seyhan Soroptimist Kulübü, Adana Müzik Merkezi’nin kurucu ortağı olan Faik Kasapoğlu’na 38 yılını doldurduğu meslek hayatında Adana’ya ve Seyhan Soroptimist Kulübü’ne verdiği katkılardan dolayı teşekkür plaketi sundu. 2011 yılında kurulan Seyhan Soroptimist Kulübü, kısa sürede Çukurova Kalkınma Ajansı ve SODES destekleri ile çok büyük iki proje gerçekleştirdi.

‘Mesleğim Umudum’ projesi kapsamında engelli kadınların ve genç kızların meslek edinmelerinin yanı sıra toplumla entegrasyonlarını ve sosyalleşmelerini sağlamak isteyen kulüp, Faik Kasapoğlu ve Adana Müzik Merkezi’nin katkıları ile bu yönde muhteşem bir konser düzenledi. Engelli genç kızların ve kadınların en ön sıralarda dinlediği konserde, ilk defa böyle bir ortamda olan bu kişilerin mutluluğu hafızalara kazındı.
Adana Hilton Otel’de düzenlenen toplantıda Seyhan Soroptimist Kulübü Kurucu Başkanı Duygu Sezginer ve Dönem Başkanı Açelya Milli Ulular’ın tam bir toplum gönüllüsü olan Faik Kasapoğlu’na birlikte verdikleri plaket sonrası duygu dolu anlar yaşandı.

Açelya Milli Ulular, yaptığı konuşmada birçok dernek üyesinin de sevgili Faik öğretmeni olan, Faik Kasapoğlu’na bir toplum gönüllüsü olarak bitmek bilmez enerjisi için teşekkür ederken, aynı zamanda Kasapoğlu’nu yürüttüğü ve destek verdiği diğer projeler için tebrik etti.

Faik Kasapoğlu ise duyarlılıklarından ve topluma sundukları hizmetlerden dolayı Seyhan Soroptimist Kulübü’ne teşekkür etti.

Faik Kasapoğlu Kimdir?

974 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun oldu. Doğum gününün 5 Ocak olması Adana’ya olan sevgisinin başlangıç noktası oldu. İlk görev yeri de Ziyapaşa Ortaokulu oldu. Okulunun yanı sıra değişik ilk ve ortaokullarda hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerden oluşturduğu gruplara verdiği konserler ses getirmeye başladı. 1981 yılında Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Öğrenci gruplarına Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği konserleri verdi. Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği müzik yarışmasında Anatolya Orkestrası ile 10 yıl Adana’yı İstanbul’daki finallare taşıdı. İstanbul’daki finallerde çeşitli branşlarda Adana’ya iki birincilik, dört ikincilik ve üçüncülük derecelerinin gelmesini sağladı.

1982 yılında dönemin valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun görevlendirmesiyle Adana Öğretmenler Korosu’nu kurdu. 32 yıldır aynı isim ve şeflerle devamlılığı olan koro Türkiye rekorunu elinde bulundurmaktadır.

1983 yılında eşi Güleç hanımla birlikte Adana Müzik Merkezi’ni kurdu. Merkez, kurulduğu günden bu yana müzik sevgisi aşılamaktadır.

YORUM YAP