Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.815,151.848

FACİADAN DÖNÜLDÜ

Yayınlanma Tarihi :
FACİADAN DÖNÜLDÜ

 

bomba6Adana’da teröristler, polis merkezinin önüne bomba yüklü araç bırakmak istedi. Polis, durumu fark edip, teröristleri engellemeye çalışırken, silahlı çatışma çıktı. Ellerinde ‘kalaşnikof’ marka silah olan 3 terörist, polisi çapraz ateşe aldı, bu esnada araç sürücüsü kaçtı. Teröristler de bir süre süren çatışmanın ardından ara sokaklara girip izlerini kaybettirdi. Polis merkezi önündeki bomba yüklü araç, kontrollü olarak patlatıldı, ortalık savaş alanına döndü.

SONER KAN

bomba2ADANA – Adana’da teröristler, polis merkezi önüne bomba yüklü araç bırakmak istedi, ancak polisler buna izin vermeyince çatışma çıktı. Ellerinde ‘kalaşnikof’ marka silah olan 3 terörist, polisi çapraz ateşe aldı. Çıkan çatışma esnasında önce araç sürücüsü, ardından da silahlı saldırganlar ara sokaklara girip izini kaybettirdi. Bomba yüklü araç kontrollü olarak patlatıldı, ortalık adeta savaş alanına döndü. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

POLİSLE ÇATIŞMAYA GİRDİLER

Olay, merkez ilçe Seyhan’da yer alan Denizli Şehit Özer Özkaya Polis Merkezi önünde meydana geldi. Saat 05.30 sularında 34 GU 8848 plakalı otomobilin sürücüsü, aracını polis merkezi girişine bırakıp kaçmak istedi. Bu durumu fark eden polis, araç sürücüsünü yakalamak isterken, çevrede pusuya yatan ve ellerinde ‘Kalaşnikof’ marka silah olan 3 terörist, polisi çapraz ateşe aldı. Araç sürücüsü, çatışmadan faydalanıp kaçtı.

bomba1BAAGAJDA EL YAPIMI BOMBA

Polis ile teröristler arasında kısa süren çatışmanın ardından saldırganlar, karanlıktan da faydalanıp, ara sokaklara girerek izini kaybettirdi. Olay yerine Terörle Mücadele, Özel Harekat ve Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle bomba imha uzmanları sevk edildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede helikopter destekli operasyonlar başlatılırken, polis merkezi önüne bırakılan aracın bagajında da bomba olduğu belirlendi.

BÖLGE SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

İki mutfak tüpünden oluşan bomba düzeneğini inceleyen bomba imha uzmanları, ‘kontrollü patlatma’ kararı aldı. Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek de olay yerine gelerek, çalışmaları bizzat yönetti. Bu kapsamda da önce polis merkezinin olduğu yolu trafiğine kapattı, ardından da bölgede güvenlik önlemleri alındı, ardından da ev ve işyerleri boşaltıldı. Bomba yüklü araç, kontrollü bir şekilde büyük bir gürültüyle patlatıldı.

bombaFACİADAN KIL PAYI DÖNÜLDÜ

Patlatılama nedeniyle polis merkezi ile birlikte çevredeki ev ve işyerlerinin camları da kırıldı. Bölge adeta savaş alanına döndü. Teröristlerin bomba yüklü araçla saldırı girişimi ve sonrasında polisle teröristler arasında çıkan çatışma, sabahın erken saatlerinde yaşanması nedeniyle olası bir facianın da eşiğinden dönüldü. Bu arada kaçan teröristlerin yakalanması için kent genelinde kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Olay yerindeki incelemeler de sürüyor.

YORUM YAP