DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

ESNAF KARALAR’I BAĞRINA BASTI

Yayınlanma Tarihi :
ESNAF KARALAR’I BAĞRINA BASTI

zeydan_karalar_esnafCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Yeşilevler, İsmetpaşa, Tellidere mahalleleri ile birlikte Saydam Caddesi ve Ziyapaşa Bulvarı esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarının ortak olduğunu belirten Karalar, seçildikten sonra Seyhan Belediyesi olarak sorunların çözüm noktasında olacaklarını söyledi.

Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Adaylığı ilan edildikten sonra çalışmalarına aralıksız devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri yapıyor. Karalar, Yeşilevler, İsmetpaşa, Tellidere mahalleri ile birlikte Saydam Caddesi ve Ziyapaşa Bulvarı esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarının ortak olduğunu belirten Karalar, Seyhan Belediyesi olarak sorunların çözüm noktasında olacaklarını söyledi.

Esnafın Sorunu Çok

Adana’nın dolayısıyla merkez ilçe olmasından dolayı Seyhan’ın en önemli sorunun işsizlik olduğunu belirten Karalar, işsizliğin yüksek olmasından dolayı esnafın da iş yapamadığını söyledi. Karalar, “Adana’nın dolayısıyla merkez ilçe olmasından dolayı Seyhan’ın en büyük sorunu işsizlik, işsizliğin bu denli yüksek olmasından dolayı esnafta iş yapamaz duruma gelmiş.  Şimdi burada bazı esnaflarımız siftah etmeden kepenk kapattığını söylüyor. Bu anlamda belediye olarak işsizliğin azalmasına, istihdam yaratılmasına katkı sağlayabilirsek esnafta daha çok iş yapar.  Belediyeler büyük fabrikalar kuramaz. Direk istihdam yaratacak işler yapamaz ama bunların alt yapısını hazırlayarak. İstihdama katkı sağlayabiliriz.” İfadelerini kullandı.

Kimileri Ayakkabı Kutuları ile Götürürken, Esnaf Siftah Bile Yapamıyor

Ülkenin ön önemli gündem maddesi şu anda yolsuzluk iddiaları! Ülkede bazı olaylar yaşanıyor. Ayakkabı kutularından paralar, yatak odalarından para sayma makinaları çıkıyor. Kimse neyin ne olduğunu bilmiyor. Görüyorsunuz tırlar durduruluyor… Birileri ‘Tırları arayın’ diyor. Birileri ‘Aratmam’ diyor. Esnaf bugün siftah bili yapamamaktan şikayet ederken kuku kutu paralar gündemden düşmüyor. Kimileri ayakkabı kutuları ile götürürken, esnaf siftah bile yapamıyor. Buda ülkenin ne durma geldiğini gösteriyor.” Şeklide konuştu.

“Her Zaman Aranızdaydım, Hep Yanınızda Olacağım”

Esnaflardan yoğun ilgi gören CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, esnaf gezilerinin sadece adaylık sürecinde kalmayacağını Belediye Başkanı olduktan sonrada halkın arasında olacağını söyledi. Karalar yaptığı açıklamada, “Bizler göreve gelince kendimizi makam odasına hapsetmeyeceğiz. Sürekli halkın arasında, iç içe, halkın iktidarının egemen olduğu bir yönetim anlayışı ile belediyeyi yöneteceğiz. Vatandaşlar bizim ayağımıza değil, biz vatandaşın ayağına gideceğiz. Zaten bizim seçim çalışmalarındaki en büyük ve önemsediğimiz sloganımız, ‘Her zaman aranızdaydım, hep yanınızda olacağım’ bu sadece sloganda kalmayacak. Daha öncede söylediğim gibi hep birlikte olacağız.” İfadelerini kullandı.

Esnaf Karalar’a Çiçek Verdi, Başarı Diledi

İsmetpaşa Mahallesi’ndeki esnaf ziyareti sırasında bazı esnaflar Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın yanına gelerek çiçek taktim etti. Karalar’a başarılar dileyen esnaf “10 yıldır belediye başkanımız olan Azim Öztürk’ü tanıyanımız dahi yok. Bugün Sayın Karalar, aramızda ve bizlerin sorunlarını dinliyor. İnşallah belediye başkanı olduktan sonrada kendisini aramızda göreceğimize inanıyoruz. Kendisinde çıktığı bu yolda başarılar dileriz” dedi.

YORUM YAP