Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“ESNAF İŞ YAPAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ”

Yayınlanma Tarihi :
“ESNAF İŞ YAPAMAMAKTAN ŞİKAYETÇİ”

aki_akay_esnafCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, esnaf ziyareti yaptı, Adanalılar Akay’a yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarına esnaf ziyaretleriyle devam ediyor. Vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi gösterisiyle karşılaşan Akay, kent sokaklarında adeta CHP rüzgarı estirdi. Ziyaretlerde esnaf iş yapamamaktan yakınırken, CHP’li Akay kentin, istihdamı artıracak, esnafın işlerinin açılmasını sağlayacak ve yeni iş alanları yaratacak projelere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Esnaf İş Yapamamaktan Şikayetçi

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akay, seçim çalışmalarını Adana kent merkezindeki esnafı ziyaret ederek sürdürdü. Gönüllülerden oluşan ekibiyle esnaf ziyaretine Atatürk Caddesi’nden başlayan Akay, hem vatandaşlardan hem da esnaftan yoğun ilgi gördü.

Esnafın sorunlarını dinleyen Akay, esnafın “İşlerimiz bu aralar çok kötü. Satış yapamıyoruz” şeklinde yakınmalarıyla karşılaştı.

“İstihdamı Artırıp Yeni İş Alanları Yaratacağız”

Seyyar satıcılarla da sohbet eden Akay, Türkiye’nin ciddi bir ekonomik sıkıntı içinde olduğunu ve Adana esnafının da bundan büyük oranda etkilendiğini belirterek, Adana’nın işsizlikte da başı çektiğini anımsattı. Akay, “Yeni dönemde Adana’nın işsizlik sorununa da çözüm bulup istihdamı artırmamız gerekiyor. Verilere göre Adana’nın üçte biri işsiz. İşportacı kardeşlerimizin de ciddi sorunları var. Onlara da iş olanağı sağlamalıyız. Göreve geldiğimizde hayata geçireceğimiz projelerle istihdamı artırıp, esnafın işlerinin de açılmasını sağlayacak ve yeni iş alanları yaratacak projeleri yaşama geçireceğiz” dedi.

“Halkın Arasında Olacağım”

Cadde boyunca karşılaştığı vatandaşlar Akay’la anı fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarışırken, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akay, göreve geldiğinde sorunları yerinde çözmek için halkın arasında olacağını sözlerine ekledi.

Büyük bir ilgi ve sevgi seli ile karşılanan Akay, alkışlar eşliğinde ziyaret ettiği işyerlerinden ayrıldı.

YORUM YAP